Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2018, 11:10

autor: jgrzegorz

FUT 18 - nowe oceny zawodników w FIFA 18

Twoim zdaniem Robert Lewandowski zasługuje na więcej trików w grze FIFA 18? Uważasz, że Wojciechowi Szczęsnemu należy się wyższa ogólna ocena? A może od zawsze chciałeś, by Kamil Glik dostał silniejszą lewą nogę? Teraz możesz mieć na to wpływ, biorąc udział w głosowaniu zorganizowanym przez EA Sports.

Nowe oceny zawodników w FIFA 18 - ilustracja #1

Firma Electronic Arts zwróciła się do graczy z prośbą o wytypowanie najlepszych piłkarzy, którym odświeży statystyki. Jak co roku, w połowie sezonu wybrane karty zawodników we wszystkich trybach gry FIFA 18 zostaną podrasowane lub zdegradowane o kilka punktów. Dotyczy to zarówno ogólnej oceny gracza, jak i jego poszczególnych statystyk, w tym danych określających słabszą nogę oraz zdolność do wykonywania sztuczek technicznych. W szczególnych przypadkach zmienia się domyślna pozycja, na której gra zawodnik, ale na to nie mamy żadnego wpływu.

Nowa ocena jest permanentna i w rzadkich przypadkach – dość drastyczna. Niektóre karty w trakcie jednego sezonu mogą przejść drogę od brązowych (najsłabszych) do srebrnych albo znacznie częściej: od srebrnych do złotych. W zeszłym roku kosmiczne uaktualnienie otrzymał np. Kylian Mbappé. Inni zawodnicy, jeśli kiepsko spisywali się na boiskach, mogą obawiać się degradacji, zwłaszcza z drużyn, które w ubiegłym sezonie były na topie, a teraz walczą o utrzymanie w pierwszej trójce lub pozostanie w lidze.

Tak piłkarze zgadywali, jaką dostaną ocenę przed premierą gry.

Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wypełnić formularz na tej stronie. Trzeba pamiętać, że wybór musi być przemyślany i w miarę uzasadniony. Wnioski o podniesienie oceny Jakubowi Rzeźniczakowi do 99 mogą nie zostać rozpatrzone pozytywnie. Uprasza się o zachowanie rozsądku. Nie jest powiedziane, że Wasz głos przekona deweloperów, ale sądząc po odzewie z poprzednich edycji gry, twórcy z EA Sports dostosowali wszystko do oczekiwań graczy.

Ogłoszenie wyników nastąpi prawdopodobnie w połowie lutego.

A tak wyglądało zimowe ulepszenie Aubameyanga. Źródło: fifauteam.com
A tak wyglądało zimowe ulepszenie Aubameyanga. Źródło: fifauteam.com

W jaki sposób działają uaktualnienia w FUT?

Po pierwsze, wszelkie zmiany w zwykłych kartach graczy nie dotyczą kart, które już masz w swoim klubie. Nowe zwykłe karty pojawią się dopiero w paczkach. Nie pozbywaj się od razu starej wersji. Czasami oryginalna karta zawodnika, który został zdegradowany, może po kilku tygodniach mocno podrożeć. Po drugie, jeśli masz w swoim zespole kartę zawodnika w formie (karta In Form, w skrócie IF – pochodzi z drużyn tygodnia, ma czarne tło) i podejrzewasz, że dostanie upgrade – nie pozbywaj się tej karty. Zostanie ona automatycznie ulepszona. Jeśli do tego nie dojdzie, wtedy karcie IF nic się nie stanie. Degradacje nie obejmują żadnych kart specjalnych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
FIFA 18

FIFA 18