Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2018, 09:55

autor: AlexB

The Banner Saga 3 zadebiutuje wcześniej

Studio Stoic zapowiedziało, że premiera The Banner Saga 3, czyli finałowej odsłony niezwykłej trylogii RPG, będzie miała miejsce latem, a nie w grudniu tego roku, jak początkowo zakładano. Ponadto twórcy zaprezentowali pierwszy z serii trailerów prezentujących najważniejszych bohaterów historii.

Nie ma powodów do rozpaczy. The Banner Saga 3 pojawi się na rynku wcześniej, niż planowano. - The Banner Saga 3 zadebiutuje wcześniej - wiadomość - 2018-01-24
Nie ma powodów do rozpaczy. The Banner Saga 3 pojawi się na rynku wcześniej, niż planowano.
THE BANNER SAGA 3 W SKRÓCIE:
  • Producent: Stoic;
  • Wydawca: Versus Evil;
  • Gatunek: RPG/strategia turowa;
  • Platforma docelowa: PC;
  • Premiera: lato 2018.

Zazwyczaj w naszym Newsroomie informujemy Was o opóźnieniach premier gier, spowodowanych zwykle przedłużającymi się pracami i chęcią maksymalnego dopieszczenia tytułu. Bywa jednak, choć są to raczej bardzo rzadkie przypadki, że sytuacja wygląda zgoła odmiennie, czego przykładem jest The Banner Saga 3, czyli finałowa odsłona popularnej w niektórych kręgach trylogii RPG-ów rozgrywających się w świecie inspirowanym nordyckim folklorem. Jak poinformowali na Discordzie (via Reddit) deweloperzy ze studia Stoic, prace nad tytułem idą doskonale. Z tego powodu przesuwają oni datę jego premiery na wcześniejszą. The Banner Saga 3 zadebiutuje na PC latem tego roku, a nie w grudniu, jak początkowo zakładano. Osoby niemogące się już doczekać poznania zakończenia niezwykłej historii opowiedzianej w trylogii amerykańskiego studia, założonego przez byłych pracowników BioWare, mają zatem powody do zadowolenia. Z okazji ogłoszenia tej dobrej wiadomości twórcy opublikowali pierwszy z serii filmików prezentujących najważniejszych bohaterów historii, skupiający się na olbrzymie Fasolcie. Można go obejrzeć poniżej (uwaga na spoilery z pierwszej i drugiej części!)

Taki obrót spraw bez wątpienia cieszy. Początek prac nad The Banner Saga 3 nie był bowiem łatwy. Druga odsłona trylogii, między innymi z powodu kiepskiej reklamy i słabej komunikacji twórców ze społecznością, nie sprzedała się zbyt dobrze. Deweloperzy ze studia Stoic, zdeterminowani, by domknąć historię, ponownie zwrócili się z prośbą o wsparcie finansowe w popularnym serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Udało się na nim zebrać ponad 400 tysięcy dolarów.

Trylogia The Banner Saga opowiada o zmaganiach grupy bohaterów, toczących walkę ze złem w obliczu nadchodzącego końca świata. Tytuły wchodzące w skład serii są interesującym połączeniem RPG-a, strategii turowej, survivalu skupiającego się na odpowiednim zarządzaniu zasobami i przygodówki, w której decyzje podejmowane w trakcie zabawy mają wpływ na przebieg historii. Wszystko to okraszono przyciągającą oko, ręcznie rysowaną grafiką 2D oraz zapadającą w pamięć muzyką autorstwa Austina Wintory'ego. Twórcy obiecują, że The Banner Saga 3 wyniesie wszystkie te elementy na wyższy poziom i zagwarantuje graczom coś, czego nie doświadczyli do tej pory. Czy tak będzie w istocie? Przekonamy się o tym już za kilka miesięcy. Przypominamy, że choć na razie tytuł zapowiedziany jest wyłącznie na PC, twórcom bardzo zależy na wydaniu swojego najnowszego dzieła również na innych platformach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Banner Saga 3

The Banner Saga 3