Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2022, 12:47

Nowa gra twórców The Banner Saga może zawierać elementy RPG

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącej gry studia Stoic. Project Belfry może zawierać elementy RPG.

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącej gry studia Stoic.
  • Project Belfry może zawierać elementy RPG.
  • Ponadto gra ma oferować możliwość rozgrywki wieloosobowej.

Niecały rok temu w sieci pojawiły się informacje na temat nowego tytułu ekskluzywnego spod znaku Xbox Game Studios. Plotki głosiły, że jest to side-scroller w stylu Dragon’s Crown z oprawą graficzną rodem z Księżniczki Mononoke.

Niedługo później dowiedzieliśmy się, że za jego produkcję odpowiada studio Stoic, czyli twórcy The Banner Saga. Teraz zaś Internet obiegły kolejne doniesienia, dzięki którym nadchodząca gra nabiera coraz wyraźniejszych kształtów.

Stoic bierze się za action RPG

Nową dawkę informacji zawdzięczamy ofercie pracy zamieszczonej w sieci przez studio Stoic. Obecnie nie jest już ona dostępna, lecz jeden z użytkowników Twittera zdążył zrobić screen ogłoszenia.

Idle Sloth podzielił się zdjęciem, które przedstawia wymagania, jakie spełnić musi kandydat na stanowisko w firmie.

Nowa gra twórców The Banner Saga może zawierać elementy RPG - ilustracja #1
Źródło: Twitter | Idle Sloth

Nowy pracownik powinien mieć doświadczenie w produkcji gier action RPG. Tyczy się to chociażby projektowania uzbrojenia oraz innych elementów ekwipunku.

Ogłoszenie mówi nam również, że nadchodząca gra będzie posiadać skalowalny poziom trudności, a podczas rozgrywki zbierać będziemy loot oraz nagrody.

Warto przy tym wspomnieć, że aktualnie Project Belfry to jedyny tytuł, nad którym pracuje studio Stoic (przynajmniej tylko o nim wiemy). Dlatego też, powyższe wymagania najprawdopodobniej dotyczą właśnie jego.

Nie tylko dla jednego gracza

Przeciekami dotyczącymi gry podzielił się także Jez Corden, czyli jeden z autorów podcastu Xbox Two.

Według jego źródeł gra ma zawierać elementy sieciowe. Gameplay oferować będzie możliwość gry wieloosobowej, lecz Corden nie wie, jak właściwie ma on wyglądać.

Nie był on w stanie określić. czy mowa o trybie co-op, czy rozgrywce multiplayer opartej na rywalizacji.

Stwierdził jednak, że produkcja na pewno oferować będzie elementy społecznościowe. Project Belfry ma dysponować specjalnym hubem, który pozwoli na interakcje w formie znanej chociażby z Destiny.

Oprócz tego nie wiemy niestety niczego więcej na temat gry. Pozostaje więc czekać na kolejne przecieki lub oficjalne ogłoszenia.