Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 maja 2022, 12:50

autor: Ania Orzech

Doktor Strange w multiwersum obłędu ze świetnym wynikiem w box office

Premiera filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu za nami. Wygląda na to, że najnowsza produkcja ze stajni Marvela, podobnie jak Batman i Spider-Man, przywraca kina do wyników sprzed pandemii koronawirusa.

Marvel/materiały promocyjne

Doktor Strange w multiwersum obłędu na długo przed premierą wzbudzał ogromne emocje i oczekiwania. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że film w reżyserii Sama Raimiego nie zawiódł.

W zaledwie cztery dni w samej Ameryce Północnej zarobił prawie 200 milionów dolarów, co w tym roku udało się jednej produkcji. Tylko w weekend jego wpływy wyniosły nie mniej niż 179,3 mln dolarów z ponad 13 milionami sprzedanych biletów.

Doktor Strange w multiwersum obłędu zarabia fantastyczną kasę

Jak informuje portal Deadline Doktor Strange w multiwersum obłędu po pierwszym tygodniu wyświetlania zgromadził poza Ameryką Północną co najmniej 265 milionów dolarów.

Fenomenalne otwarcie film zaliczył w Korei Południowej, gdzie w ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania zarobił obłędne 30 milionów dolarów.

Doktor Strange w multiwersum obłędu równie ciepło przyjęty został w Wielkiej Brytanii (24,7 mln dolarów), Meksyku (21,5 mln), Brazylii (16,3 mln), Indiach (12,7 mln), Australii (12,6 mln), Niemczech (12 mln) i Francji (11 mln), a po doliczeniu wpływów z Ameryki otrzymujemy kwotę 450 milionów dolarów, co jest drugim najlepszym otwarciem hollywoodzkiej produkcji od wybuchu pandemii.

A co z konkurencją?

Świetne wyniki w box office nie oznaczają jednak, że Doktor Strange w multiwersum obłędu nie ma lokalnie żadnej konkurencji:

  • Wśród najbardziej kasowych hollywoodzkich produkcji roku znalazły się Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a z łącznym wynikiem 277,7 mln dolarów.
  • Sonic 2. Szybki jak błyskawica na swoim koncie zgromadził 349,4 mln dolarów. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wynik ten będzie miał okazję znacznie się poprawić, gdyż produkcja zawita w japońskich kinach dopiero w sierpniu, a w Hongkongu w lipcu.
  • Animacja Pan Wilk i Spółka zarobiła na świecie 148,1 mln dolarów przy budżecie 80 mln.