Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2022, 13:40

Maskotka z tej gry to hit. Dziwny horror radzi sobie też świetnie na Steam

W ubiegłym tygodniu do sprzedaży trafiło Poppy Playtime Chapter 2. Sprawiło to, że horror przeżywa swój renesans na Steam. Maskotki bohaterów tytułu również sprzedają się bardzo dobrze.

Indie horrory to wyjątkowy przypadek. Raz na jakiś czas pojawi się tytuł, który z miejsca podbija serca graczy. Wystarczy przypomnieć sobie, jakim fenomenem stało się Five Nights at Freddy's. Pod koniec roku do sprzedaży weszło Poppy Playtime i od razu stało się kolejnym internetowym hitem. Teorie poświęcone produkcji oglądały miliony, a Internet zalała masa gadżetów związanych z produkcją. W ubiegłym tygodniu do sprzedaży trafił drugi rozdział historii i zainteresowanie tytułem powróciło.

Renesans Poppy Playtime na Steam

Premiera Poppy Playtime Chapter 2 spotkała się również z dużym zainteresowaniem. W szczytowym momencie w produkcji bawiło się prawie 14 000 osób (via Steam DB). Jest to o wiele wyższy wynik, niż było to w momencie premiery pierwszego rozdziału.

Maskotka z tej gry to hit. Dziwny horror radzi sobie też świetnie na Steam - ilustracja #1
Źródło: SteamDB

Można się więc spodziewać, że szał na produkcję dopiero się rozkręca i wraz z premierami kolejnych rozdziałów Poppy Playtime będzie gromadzić coraz większą widownię.

Oczywiście należy pamiętać, że Chapter 1 do Poppy Playtime obecnie jest dostępny za darmo. Drugi rozdział opowieści jest już jednak płatny. Zainteresowani muszą zapłacić niecałe 36 złotych.

Zalew gadżetów z Poppy Playtime

Popularność Poppy Playtime sprawiła, że Internet zalała fala gadżetów związanych z tytułem. Większość z nich bazuje na wizerunku Huggy Wuggy, czyli antagonisty pierwszego rozdziału historii.

W oficjalnym sklepie produkcji znajdziemy pluszaki, koszulki oraz plakaty. Warto mieć tutaj na uwadze, że oficjalna maskotka przedstawiająca Huggy Wuggy wygląda jak oryginalna zabawka, którą w uniwersum gry sprzedawało Playtime Co. Nie przypomina więc stworzenia, które ściga nas podczas zabawy.

Sprawa wygląda inaczej, jeśli zajrzymy chociażby na Allegro. Tam Huggy Wuggy występuje w swojej bardziej agresywnej postaci. Pojawia się on też w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach. Rodzimi handlarze również szybko zareagowali na premierę drugiego rozdziału i już teraz możemy natrafić na oferty z pluszową Mommy Long Legs.

Allegro dostarcza również ciekawych informacji dotyczących sprzedaży. Maskotki z antagonistą pierwszego rozdziału Poppy Playtime rozchodzą się w setkach sztuk. Można tutaj pokusić się o wniosek, że motorem napędowym całego handlu są dzieci zafascynowane grą. Gameplaye z niej pojawiają się na wielu tematycznych kanałach, więc nietrudno na nie trafić.

Maskotka z tej gry to hit. Dziwny horror radzi sobie też świetnie na Steam - ilustracja #2
Źródło: Allegro
  1. Poppy Playtime – poradnik do gry