Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2022, 14:16

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

WoW - społeczność chce powrotu Thralla, co się stało z tym bohaterem?

Gracze zastanawiają się, co dzieje się z Thrallem. Bohater w ostatnim dodatku do World of Warcraft nie odegrał dużej roli. Czyżby nadszedł czas zmian?

Przez historię świata World of Warcraft przewinęła się niezliczona pula bohaterów, a jednym z nich jest Thrall, o którym najwyraźniej Blizzard nieco zapomniał. Gracze zastanawiają się, co dzieje się z bohaterem, o którym niewiele słychać od czasu dodatku Battle for Azertoth.

Kim jest Thrall?

Trzeba zaznaczyć, że ten bohater w WoW-ie jest od samego początku gry, jego historia sięga również dalej niż ramy samego MMORPG i jego dodatków. Pierwszy raz pojawił się bowiem w Warcrafcie III i od tego czasu nieprzerwanie towarzyszy serii.

W samym WoW-ie znany jest on głównie jako dowódca Hordy, który niejednokrotnie ratował swoją frakcję od rozpadu. Gdy wyznaczony przez niego na Wodza Wojennego Garrosh postradał zmysły, Thrall odebrał mu władzę, wprowadzając pokój.

Historia zatoczyła koło, gdy w działania Hordy coraz bardziej zaczęła angażować się Sylvanas Windrunner. Ork ponownie musiał wkroczyć do akcji, by powstrzymać chaos, który nieumarła chciała wprowadzić w Azeroth.

Co dzieje się z bohaterem?

Ostatni raz Thrall pojawił się w DLC Shadowlands, gdzie nie odegrał zbyt dużej roli.

Jak wspominają gracze, ork jest na emeryturze mniej więcej od czasu dodatku Battle for Azeroth. Tam Thrall po długim czasie ukrywania się wraz z rodziną został niejako zmuszony do ponownego poprowadzenia Hordy (via WoW Wiki Fandom).

Jest z lekka na emeryturze od czasu cata [dodatek Cataclysm – dop. red]. Pojawia się, robi minimum, by uratować świat, a potem odchodzi – napisał autor posta, N7Greenfire.

Czy bohater powinien wrócić?

Wiadomo, łatwiej w serii skupiać się wokół tych bohaterów, których profile są już dobrze wypracowane. Niektórzy uważają jednak, że czas Thralla powoli się kończy i Blizzard powinien pomyśleć nad nową postacią, którą można by wprowadzić do Azeroth.

Wolałbym, żeby Blizzard odesłał na emeryturę wszystkie znane postaci i stworzył nową obsadę. Przykładowo niech wszyscy zginą w pre-patchu do Dragonflight i po sprawie – napisał RemtonJDulyak.

Mam zupełnie odmienne zdanie, [Thrall – dop. red.] powinien był odejść w DLC Cataclysm i nigdy nie wracać. Cały czas w każdym rozszerzeniu widzimy te same postacie. Gra powinna oderwać się od przeszłości, naprawdę – napisał Thaeldis.

Dragonflight nadzieją?

Mówiąc o wprowadzeniu do WoW-a nowej postaci, która w pewnym sensie mogłaby zastąpić Thralla i rozpocząć zupełnie nową epokę, nie da się nie wspomnieć o nadchodzącym dodatku.

O ile nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących fabularnej strony tego DLC, to faktycznie wydaje się ono idealną okazją na wprowadzenie zmian.

Ponadto byłyby one powiewem świeżości i jednocześnie całkiem niezłym zagraniem po raczej nieudanej prezentacji Dracthyrów.