Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2017, 12:35

autor: Adrian Werner

The Banner Saga 3 - sukces zbiórki na Kickstarterze

Studiu Stoic udało się uzbierać w serwisie Kickstarter 200 tysięcy dolarów, czyli minimalną kwotę potrzebną do opracowania RPG-a The Banner Saga 3. Akcja crowdfundingowa potrwa do 8 marca.

W zeszłym tygodniu studio Stoic uruchomiło w serwisie Kickstarter zbiórkę na The Banner Saga 3, czyli trzecią odsłonę cyklu turowych RPG-ów. Twórcy mają powody do zadowolenia, gdyż kilka godzin temu udało im się przekroczyć cel minimalny, ustalony na poziomie 200 tysięcy dolarów. Do końca akcji pozostało jeszcze 35 dni, więc zgromadzona kwota bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu.

THE BANNER SAGA 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Stoic Games
  2. Gatunek: RPG
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: końcówka 2018 r.

The Banner Saga 3 ma stanowić zwieńczenie całej trylogii. Pierwsza część okazała się wielkim sukcesem, ale sprzedaż drugiej była mocno rozczarowująca. Autorzy mimo to uparli się, że muszą zaoferować graczom zakończenie historii. Zgromadzone w trakcie zbiórki środki stanowić mają jedynie część budżetu odsłony numer trzy. Pozostałe fundusze pochodzić będą z kieszeni twórców oraz od inwestorów.

Gra zbudowana zostanie na fundamentach poprzedników. Dostaniemy więc RPG-a koncentrującego się głównie na taktycznych turowych bitwach, podczas których będziemy dowodzili oddziałem wojowników wybranych spośród ponad czterdziestu czekających na zwerbowanie postaci. Powróci również mechanika zarządzania karawaną wikingów oraz system decyzji i konsekwencji.

W grze powrócą znane z poprzednich odsłon śliczne animowane scenki przerywnikowe. - The Banner Saga 3 - sukces zbiórki na Kickstarterze - wiadomość - 2017-01-31
W grze powrócą znane z poprzednich odsłon śliczne animowane scenki przerywnikowe.

W The Banner Saga 3 kluczową rolę odegra Ciemność (ang. The Darkness), czyli katastrofa, która nęka świat od czasu pierwszej części. Gracze będą mogli podróżować przez odmienione krainy i te wędrówki mają mocno różnić się od tego, co oferowały poprzednie części.

Obecnie The Banner Saga 3 powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera zaplanowana została na końcówkę przyszłego roku. Autorzy nie ukrywają, że chcą przenieść grę również na konsole i urządzenia mobilne, ale te wersje opracowane zostaną w późniejszym terminie.

  1. Kickstarter The Banner Saga 3
  2. Oficjalna strona studia Stoic