Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2017, 12:30

autor: AlexB

Kontynuacja Fallout: New Vegas w produkcji?

W sieci pojawiła się plotka sugerująca, że trwają prace nad drugą częścią Fallout: New Vegas - popularnego spin-offu znanej serii, stworzonego przez studio Obsidian. Tytuł ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznych targów E3.

Aktualizacja: jak donosi serwis Kotaku, Mikey Dowling, specjalista od PR-u studia Obsidian, zaprzeczył informacjom sugerującym, że sequel Fallout: New Vegas jest obecnie tworzony.

Latem ubiegłego roku pojawiła się informacja, że na terenie Unii Europejskiej zastrzeżono znak towarowy Fallout: New Orleans. Zaprezentowano również potencjalne logo. Wszystkie wpisy na ten temat zostały jednak usunięte z rejestrów równie szybko, jak się pojawiły, a studio Bethesda, które opiekuje się obecnie marką, nie wypowiedziało się na ten temat. Lecz spekulacje dotyczące nowej gry toczącej się w uniwersum Fallout nadal trwały. Kilka godzin temu serwis Fraghero ogłosił, że tajemniczy Fallout: New Orleans to nic innego jak sequel New Vegas, czyli popularnego spin-offu głównej serii, stworzonego przez studio Obsidian. Według źródeł, na które powołuje się portal, deweloperzy pierwszej części biorą czynny udział w produkcji kontynuacji, która ma przejść najśmielsze oczekiwania fanów. Zgodnie z zapewnieniami, Fallout: New Vegas 2 (lub New Orleans) zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w Los Angeles w dniach 13-15 czerwca.

Czy po wycieczce do postapokaliptycznego New Vegas studio Obsidian zabierze nas tym razem do Nowego Orleanu? - Kontynuacja Fallout: New Vegas w produkcji? - wiadomość - 2017-02-01
Czy po wycieczce do postapokaliptycznego New Vegas studio Obsidian zabierze nas tym razem do Nowego Orleanu?

Z pewnością jest to dobra wiadomość dla wszystkich fanów Fallout: New Vegas. Pytanie tylko, na ile wiarygodna jest to plotka? Serwisowi Fraghero udało się już trafnie przepowiedzieć powstanie Red Dead Redemption 2 oraz The Last of Us: Part II. Dodatkowo jeden z projektantów pracujących dla studia Obsidian, Eric Fenstermaker, stwierdził rok temu na swoim Twitterze, że cały zespół bardzo chętnie powróciłby na pustkowia postapokaliptycznej Ameryki. Może to zatem sugerować, że niedawne doniesienia zawierają w sobie ziarno prawdy.

Logo, które mieliśmy okazję zobaczyć latem ubiegłego roku - Kontynuacja Fallout: New Vegas w produkcji? - wiadomość - 2017-02-01
Logo, które mieliśmy okazję zobaczyć latem ubiegłego roku

Serwis Fraghero nie zdradził większej ilości informacji. Według obietnic jednak, plotka ma zostać potwierdzona w ciągu kolejnych kilku dni.