Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2018, 11:15

autor: Czarny Wilk

Pierwsze informacje o fabule Stranger Things 3

Shawn Levy, jeden z twórców popularnego serialu science fiction Stranger Things, podzielił się pierwszymi informacjami o fabule trzeciego sezonu wielkiego hitu Netfliksa. Bez obaw, niczego znaczącego nie zaspoilerował.;-).

Stranger Things, przesycony klimatem lat osiemdziesiątych i nawiązaniami do popkultury tamtych czasów serial science fiction, jest jednym z największych hitów Netfliksa. Dwa opublikowane dotąd sezony – z czego drugi zadebiutował kilka miesięcy temu – okazały się sporym sukcesem i fani z niecierpliwością wyczekują informacji o trzeciej serii. Ich apetyt został częściowo zaspokojony przez producenta i reżysera cyklu Shawna Levy’ego, który podzielił się kilkoma detalami o fabule przyszłych odcinków.

Dzieciaki tym razem zmierzą się z nowym zagrożeniem. - Pierwsze informacje o fabule Stranger Things 3 - wiadomość - 2018-01-24
Dzieciaki tym razem zmierzą się z nowym zagrożeniem.

W wywiadzie udzielonym Glamour Levy zdradza, że w trzeciej serii bohaterowie zmierzą się z zupełnie nowym zagrożeniem – przeciwnik, którego silnie sugerowała końcówka drugiego sezonu, póki co pozostanie w cieniu i nawet jeśli się pojawi, to odegra mniejszą rolę niż można się było spodziewać. Nieco spokoju zyska też grany przez Noaha Schnappa Will Byers, któremu po dwóch sezonach bardzo traumatycznych zdarzeń scenarzyści zamierzają pozwolić nieco odpocząć. Rozwinięciu ulegnie natomiast znajomość między Dustinem (Gaten Matarazzo) oraz Stevem (Joe Keery), których przyjaźń ulegnie dalszej rozbudowie i zacznie przypominać relację niczym między dwoma braćmi.

Reżyser i producent podzielił się także informacjami o postępie prac. Aktualnie zespół scenarzystów zakończył tworzenie ogólnego konceptu fabuły trzeciej serii i zajmuje się dopracowywaniem detali poszczególnych odcinków. Całość zamknie się w ośmiu lub dziewięciu epizodach. Niestety, wciąż nie ujawniono daty premiery trzeciego sezonu – wiemy tylko, że spodziewać się go możemy albo pod koniec tego, albo na początku przyszłego roku.