Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

muzyka filmowa Najnowsze wiadomości i informacje

Ruszyły zdjęcia do Diuny. Hans Zimmer odpowiedzialny za muzykę

Serek, 19 marca 2019, 10:45

Rozpoczęły się zdjęcia na planie filmowej adaptacji Diuny. Muzykę do widowiska skomponuje Hans Zimmer, a w obsadzie filmu zobaczymy między innymi Timothee Chalameta, Josha Brolina, Jasona Momoę czy Javiera Bardema.

Muzyka z Solo bez szans na nominację do Oscara, zgłoszenie wpłynęło za późno

Czarny Wilk, 11 grudnia 2018, 12:06

Rozpoczął się pierwszy etap wybierania przez amerykańskich krytyków filmów, które powalczą o Oscary. Wiemy, że w kategorii „najlepsza ścieżka dźwiękowa” zabraknie kilku głośnych tytułów, w tym tegorocznych Gwiezdnych wojen.

Hans Zimmer skomponuje muzykę do X-Men Dark Phoenix

Czarny Wilk, 26 stycznia 2018, 12:38

Słynny kompozytor Hans Zimmer po stworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości zarzekał się, że więcej nie będzie pracować przy kinie superbohaterskim. Najwidoczniej zmienił zdanie - dołączył do produkcji X-Men: Dark Phoenix.

John Williams stworzy muzykę do Star Wars: Episode IX

Jiker, 11 stycznia 2018, 14:45

Od pewnego czasu wiemy, że za reżyserię dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen odpowiadać będzie J.J. Abrams, mający na koncie Przebudzenie Mocy. Teraz do grona twórców filmu dołączył oficjalnie John Williams, który będzie odpowiedzialny za oprawę muzyczną.

Wieści ze świata (Ubisoft, 2Dark / Denuvo, Terraria, Strażnicy Galaktyki vol. 2) 20/4/2017

Draug, 20 kwietnia 2017, 17:26

Dziś piszemy o dwóch nowych studiach Ubisoftu (w Berlinie i Bordeaux), usunięciu zabezpieczenia Denuvo z gry 2Dark, patchu 1.3.5 do gry Terraria w wersji PC oraz o ścieżce dźwiękowej filmu Strażnicy Galaktyki vol. 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Wars: Episode VIII - w tym miesiącu John Williams rozpocznie prace nad muzyką

Gameplay, 2 grudnia 2016, 14:14

John Williams zdradził plany na przyszłość. Od grudnia do kwietnia słynny kompozytor będzie pracować nad muzyką do filmu Star Wars: Episode VIII.

Michael Giacchino skomponuje ścieżkę dźwiękową filmu Spider-Man: Homecoming

Gameplay, 7 listopada 2016, 14:05

Firma Marvel wybrała kompozytora muzyki do filmu Spider-Man: Homecoming. Jest nim Michael Giacchino, autor soundtracków do Łotra 1 i Doctora Strange'a.

Michael Giacchino nowym kompozytorem muzyki do filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Gameplay, 16 września 2016, 12:58

Alexandre Desplat przestał pełnić rolę kompozytora ścieżki dźwiękowej filmu Alexandre Desplat. Jego miejsce zajął Michael Giacchino, znany z Jurassic World, Odlotu oraz serii gier Medal of Honor i Call of Duty.

Star Wars: Episode VIII - wczesny montaż już wkrótce. John Williams rozpocznie pracę we wrześniu

Gameplay, 16 sierpnia 2016, 14:27

Kompozytor John Williams zacznie pracę nad muzyką do filmu Star Wars: Episode VIII we wrześniu, zaraz po obejrzeniu wczesnego montażu. Oznacza to, że montaż wstępnej wersji obrazu dobiegnie końca w przeciągu najbliższych tygodni.

John Williams kompozytorem muzyki do Star Wars: Episode 8 i Indiany Jonesa 5

Gameplay, 13 czerwca 2016, 17:05

John Williams potwierdził, że przygotuje ścieżkę dźwiękową do ósmego epizodu Gwiezdnych wojen. Kompozytor napisze również muzykę do piątej części przygód Indiany Jonesa.

Hans Zimmer rezygnuje z pisania muzyki do filmów o superbohaterach

Gameplay, 31 marca 2016, 14:36

Hans Zimmer, słynny kompozytor muzyki filmowej (m.in. Król lew, nolanowska trylogia Batmana, Incepcja, Interstellar), nie stworzy już więcej ścieżki dźwiękowej do filmów o superbohaterach. Informację przekazał za pośrednictwem stacji BBC News.