Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 stycznia 2020, 11:00

James Bond: No Time to Die - Billie Eilish zaśpiewa piosenkę tytułową

Poznaliśmy nazwisko artystki, która zaśpiewa piosenkę tytułową do filmu Nie czas umierać. Będzie to Billie Eilish, amerykańska autorka tekstów oraz piosenkarka. Utwór dla nowego Bonda napisała wraz z bratem, Finneasem O'Connellem.

Potwierdziły się plotki, które krążyły po sieci już od kilku dni. Billie Eilish oficjalnie ogłosiła, że zaśpiewa piosenkę tytułową do filmu Nie czas umierać (w oryginale No Time to Die), czyli najnowszej odsłony przygód Jamesa Bonda w reżyserii Cary'ego Fukunagi. Oto, w jaki sposób artystka skomentowała swój angaż (via JoBlo.com):

To niesamowite uczucie być częścią tego wszystkiego. Możliwość nagrania piosenki tytułowej do filmu należącego do tak legendarnej serii to ogromny zaszczyt. James Bond to najfajniejsza filmowa marka, jaka kiedykolwiek istniała. Wciąż jestem w szoku.

Premiera nowego Bonda zbliża się wielkimi krokami. - James Bond: No Time to Die - Billie Eilish zaśpiewa piosenkę tytułową - wiadomość - 2020-01-15
Premiera nowego Bonda zbliża się wielkimi krokami.

Kim w ogóle jest Billie Eilish? To amerykańska autorka tekstów i piosenkarka, która specjalizuje się w takich gatunkach, jak alternative pop, electropop, trap oraz indie pop. Jej kariera nabrała rozpędu w ubiegłym roku, kiedy to na rynku pojawił się jej debiutancki album When We All Fall Asleep, Where Do We Go?. Okazał się on ogromnym sukcesem komercyjnym i artystycznym. Dzięki niemu Eilish zdobyła trzy nagrody MTV Video Music Awards 2019, dwie MTV Europe Music Awards 2019 oraz aż sześć nominacji do prestiżowych Grammy, zwanych często „Oscarami branży muzycznej”.

Warto zauważyć, że Billie Eilish ma zaledwie osiemnaście lat. Czyni ją to najmłodszą artystką w historii, która zaśpiewa dla Jamesa Bonda.

Czy Billie Eilish podoła wyzwaniu? / Źródło: OTOPRESS - James Bond: No Time to Die - Billie Eilish zaśpiewa piosenkę tytułową - wiadomość - 2020-01-15
Czy Billie Eilish podoła wyzwaniu? / Źródło: OTOPRESS

Piosenka tytułowa Nie czas umierać została już ponoć napisana. Eilish zrobiła to wraz ze swoim starszym bratem, Finneasem O’Connellem. Choć jeszcze nie usłyszeliśmy tego utworu, możemy śmiało założyć, że będzie się on dość wyraźnie różnił od tego, co mogliśmy usłyszeć w Skyfall oraz Spectre. Nastoletnia piosenkarka reprezentuje bowiem bardziej „brudny” styl niż Adele czy Sam Smith. Pytanie tylko, czy jej kompozycja odniesie podobny sukces, jak jej dwie poprzedniczki, które, przypomnijmy, dostały po Oscarze. Przekonamy się o tym już wkrótce.

Generalnie muzyka w Nie czas umierać zapowiada się całkiem interesująco. Skomponuje ją nie kto inny, jak sam Hans Zimmer. Popularny niemiecki kompozytor, odpowiedzialny za ścieżki dźwiękowe do takich filmów, jak Król Lew, Gladiator, Incepcja czy Mroczny Rycerz, zastąpił na tym stanowisku Dana Romera, który odszedł z projektu w wyniku „różnic kreatywnych” (via JoBlo.com).

Nie czas umierać zadebiutuje w polskich kinach 3 kwietnia bieżącego roku. Tym razem słynny agent 007, na prośbę swojego przyjaciela z CIA Felixa Leitera, będzie starał się odbić porwanego naukowca. Odpowiedzialnym za uprowadzenie okaże się tajemniczy złoczyńca dysponujący niezwykle niebezpieczną technologią. W filmie występują między innymi Rami Malek, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ralph Fiennes, Christoph Waltz, Ana de Armas, Lashana Lynch oraz rzecz jasna Daniel Craig, dla którego było to ostatnie wcielenie się w rolę Jamesa Bonda. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi w kolejnej produkcji o przygodach najsłynniejszego szpiega Jej Królewskiej Mości. Według ostatnich plotek, faworytem w tym wyścigu jest obecnie znany chociażby z Obywatela Jonesa Agnieszki Holland James Norton.

  1. Oficjalna strona internetowa serii o Jamesie Bondzie

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej