Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2020, 11:49

Subnautica sprzedała się w przeszło 5 milionach egzemplarzy

Charlie Cleveland - prezes studia Unknown Worlds, które stworzyło grę survivalową Subnautica - poinformował, że wspomniana produkcja sprzedała się w przeszło 5 milionach egzemplarzy.

Subnautica jest dużym sukcesem. - Subnautica sprzedała się w przeszło 5 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2020-01-15
Subnautica jest dużym sukcesem.

Charlie Cleveland - szef odpowiedzialnego za grę survivalową Subnautica studia Unknown Worlds Entertainment - stwierdził, że wspomniana produkcja sprzedała się w 5,23 miliona egzemplarzy. Liczba ta obejmuje wydania na PlayStation 4, Xboksa One, Steam oraz Epic Games Store. Informacja została udzielona dziennikarzom serwisu GamesIndustry.biz.

Rezultat nie uwzględnia darmowych kopii oferowanych w marcu zeszłego roku w ramach promocji w Epic Games Store, kiedy po grę sięgnęło 4,5 miliona osób. Oznacza to, że łącznie Subnauticę posiada przeszło 9,7 miliona graczy, z czego ponad połowa to płacący klienci. Bez wątpienia jest to bardzo dobry wynik dla względnie niewielkiej firmy Charliego Clevelanda.

Warto przypomnieć, że obecnie deweloperzy pracują nad samodzielnym dodatkiem do omawianej produkcji - Subnautica: Below Zero. Gra została już wydana we wczesnym dostępie, na razie wyłącznie na komputerach. Pełna wersja trafi także na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, ale jej data premiery na razie nie jest znana.

  1. Subnautica - strona oficjalna