
Data wydania: 14 maja 2021
Pośrednia kontynuacja podwodnej gry survivalowej Subnautica (pierwotnie zapowiedziana jako dodatek), w którym trafiamy na skute lodem tereny planety 4546B. W trakcie zabawy w Below Zero przemierzamy więcej obszarów na powierzchni i badamy ich tajemnice.
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
Below Zero jest pośrednią kontynuacją (pierwotnie zapowiedzianą jako rozszerzenie) przygodowej gry akcji wzbogaconej o wyraźnie zarysowane elementy survivalowe, zatytułowanej Subnautica. Dodatek został opracowany przez autorów oryginału, czyli studio Unknown Worlds Entertainment.
Akcja Subnautiki: Below Zero toczy się po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Gracze wracają na niemal w całości pokrytą oceanami planetę 4546B, odkrywając kolejne tajemnice tego globu i jednocześnie walcząc o przetrwanie.
Subnautica: Below Zero przenosi nas na mroźne terytoria, gdzie na splądrowanie czekają zarówno podwodne lokacje, jak i miejsca znajdujące się na powierzchni. W trakcie rozgrywki ponownie musimy skoncentrować się na zaspokajaniu podstawowych potrzeb bohatera, a także na poszukiwaniu surowców pozwalających mu na wytwarzanie przydatnych narzędzi i pojazdów oraz wznoszenie baz. Nowością jest konieczność dbania o temperaturę ciała protagonisty oraz możliwość skonstruowania grawitacyjnego skutera śnieżnego czy niewielkiego mecha, pozwalających na eksplorację skutych lodem powierzchni.
Autor opisu gry: Krystian Pieniążek
Ostatnia aktualizacja opisu: 30 sierpnia 2018



3GRY
Seria survivalowych produkcji science fiction, zrealizowanych w formie przygodowych gier akcji z otwartymi światami. Cykl został wykreowany przez Unknown Worlds Entertainment, czyli wywodzące się ze sceny moderskiej studio deweloperskie, mające w swoim portfolio również takie projekty, jak Natural Selection 2 czy Moonbreaker.
19 czerwca 2021
Pierwsza połowa roku nie zasypała nas wieloma hitami z segmentu „AAA”. Jak zwykle jednak, na rynku znalazło się wiele pomniejszych, wartych uwagi tytułów. Oto nasza lista przegapionych gier, które warto dorzucić do „kupki wstydu” lub sprawdzić od razu.
30 kwietnia 2021
Każdy znajdzie sobie w maju coś dla siebie – zaczynając od prób ratowania wszechświata przed Żniwiarzami, a kończąc na uciekaniu przed przerośniętą kobietą. Gwarantujemy pełne zróżnicowanie gier!
W lutym w ramach abonamentu PlayStation Plus można będzie zgarnąć cztery gry, a nie trzy, jak to ma zwykle miejsce w przypadku subskrypcji Sony.
gry
Hubert Śledziewski
28 stycznia 2026 18:31
Poznaliśmy przybliżony termin premiery kolejnej części znanej serii survivali. Informacja o debiucie trzeciej odsłony cyklu Subnautica oraz kolejnej gry z marki PUBG pochodzi z raportu finansowego firmy Krafton.
gry
Zuzanna Domeradzka
21 listopada 2023 19:56
Podczas targów gamescom studio Unknown Worlds ma zapowiedzieć swój kolejny projekt. Będzie to nowa marka science fiction.
gry
Adrian Werner
10 sierpnia 2022 09:19
Dzięki ogłoszeniu o pracę dowiedzieliśmy się, że studio Unknown Worlds pracuje nad nową grą w uniwersum marki Subnautica.
gry
Adrian Werner
9 kwietnia 2022 09:02
Subnautica Below Zero zadebiutowała i została obsypana recenzjami. W większości bardzo pozytywnymi. Unknown Worlds Entertainment ma co świętować.
gry
Gabriela Sicińska
14 maja 2021 12:50
Subnautica: Below Zero wkrótce opuści wczesny dostęp. Ekipa z Unknown Worlds Entertainment wraz z najnowszą aktualizacją przekazała informację o dacie premiery pełnej wersji gry.
gry
Filip Węgrzyn
26 lutego 2021 17:24
Charlie Cleveland - prezes studia Unknown Worlds, które stworzyło grę survivalową Subnautica - poinformował, że wspomniana produkcja sprzedała się w przeszło 5 milionach egzemplarzy.
gry
Bartosz Świątek
15 stycznia 2020 11:49
Zespół Unknown Worlds Entertainment ogłosił, że w przyszłym tygodniu Subnautica: Below Zero zadebiutuje we wczesnym dostępie na PC.
gry
Adrian Werner
26 stycznia 2019 14:02
Ciepło przyjęta gra Subnautica doczeka się samodzielnego rozszerzenia. Ekipa Unknown Worlds Entertainment pracuje nad dodatkiem zatytułowanym Below Zero, który w nadchodzących miesiącach zostanie udostępniony w ramach Wczesnego Dostępu.
gry
Krystian Pieniążek
30 sierpnia 2018 16:32
Popularne pliki do pobrania do gry Subnautica: Below Zero.
mod Subnautica: Below Zero - Below Zero Map Mod v.1.1.0 - 15 marca 2020
trainer Subnautica: Below Zero - vb9561 +10 Trainer - 11 lutego 2019
mod Subnautica: Below Zero - Subnautica: Below Zero Save Backup v.1.7 - 21 sierpnia 2019
trainer Subnautica: Below Zero - v1.0 +17 Trainer - 19 maja 2021
trainer Subnautica: Below Zero - vJan-2019 9561 +15 Trainer (promo) - 31 stycznia 2019
mod Subnautica: Below Zero - Save with a built base - 4 marca 2022
mod Subnautica: Below Zero - EasyCraft Below Zero v.1.0.5 - 15 marca 2020
trainer Subnautica: Below Zero - Feb-2020 24222 +17 Trainer (promo) - 20 lutego 2020
trainer Subnautica: Below Zero - vFeb-2019 9892 +15 Trainer (promo) - 14 lutego 2019
trainer Subnautica: Below Zero - vb15125 +6 Trainer - 25 czerwca 2019
Wymagania sprzętowe gry Subnautica: Below Zero:
PC / Windows
Minimalne wymagania sprzętowe:
Intel Core i3 2.6 GHz / AMD Ryzen 3 2.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki Intel HD 530 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7 64-bit.
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Intel Core i5 3.0 GHz / AMD Ryzen 5 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 570 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 10 64-bit.
Średnie Oceny:
Średnia z 7 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.
Średnia z 230 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
"Bardzo pozytywne"
Średnia z 101720 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
mastarops
Ekspert
2021.11.16
Jakoś mnie nie wciągnęła. Podstawka była w mojej opini sporo lepsza. Tu mniej ciekawe biomy, niepotrzebne etapy na lądzie, jakby mniej fauny. Chyba jeszcze trudniej wszystko znaleźć, po czterech godzinach poddałem się i poszukałem na YouTube gdzie odszukać fabrykator, jak się potem okazało w tym czasie zwiedziłem wszystkie biomy poza najgłębszymi. Niestety nie mogę dać więcej niż 5,5.
Harry M
Ekspert
2021.10.12
30h na trybie Przetrwanie Na początku wciąga, ale szybko okazuje się że jest tutaj sporo niewykorzystanego potencjału Fabuła wydaje się ciekawsza, ale ostatecznie jest jej tyle co kot napłakał i sama w sobie za wiele nie wnosi - mimo to fajnie że rozwija się uniwersum. Mogłoby być dużo lepiej, a tak wiele wątków jest poucinanych i w sumie nic nie wnosiły - brakuje tajemnicy Biomów jakoś tak mało i w ogóle eksploracja jest gorsza od tej w podstawce Nowości BARDZO mało, ale te co są, są naprawdę fajne Klimat też gorszy od podstawki - przez ten brak tajemnicy i małą ilość biomów
Dawidul406
Gracz
2021.06.02
Subnautica to moja ulubiona gra, ale Below zero jest jeszcze lepsze. Nowe tereny, arktyczne lodowce i jakieś dialogi. Poza tym wątek Alana był moim zdaniem świetny. Szkoda tylko, że nie ma w grze cyklopa, ale był by za duży na takie wody. No i lewiatany. Tak jak ice worm jeszcze umiał trochę przerazić, tak pozostałe wrogie potwory nie były zbyt straszne, czy trudne do zwykłego ominięcia.
BongMan
Gracz
2021.05.18
Podobnie jak w poprzedniej części, gra jest fajna tylko przez pewien czas. Potem kręcenie się w kółko, bez mapy, szukanie, zbieranie i budowanie staje się nudne, monotonne i frustrujące. Fabuła też do pewnego momentu fajna, a zakończenie niedorzeczne. Nie ma tragedii, kilka(naście) godzin zabawy mi dała ta gra, ale nic wybitnego.
Luciona
Gracz
2021.05.17
Gra miała być kontynuacją / następcą Subnautiki - ale jest tylko gorzej. 1. Grafika jak kulała tak kuleje, rozmazane tekstury niskiej jakości w wielu miejscach, co najbardziej widać np. w bazie patrząc na drzwi /śluzy. Optymalizacja też bardzo słaba. Na 3080/5950x nie ma opcji stabilnych 170 fps. 144 już raczej choć ze spadkami. Wywalanie gry bo ma problem z więcej niż 4 rdzeniami. Trzeba zmieniać za każdym razem affinity żeby pograć dłużej. Brak mapy (WTF?) - chyba po to by ludzie nie ogarneli za szybko że powierzchnia Below Zero jest wg mnie mniejsza i mniej ciekawa do eksploracji niż Jedynka. 2. Fizyka i mechanika w grze też koszmar jak na 2021 r. Samo wysiadanie z robota często skutkuje otrzymaniem dmg - postać wysiada zanim robot przyjmie końcową pozycję. Zakładając że skopiowali co mogli z pierwszej części - to mieli naprawdę duużo czasu (i długie testy na klientach poprzez gwniany early access - powinno to być zakazane przez EU - albo gra jest pełnoprawnym produktem, albo nie. I ci co robią za testerów wykonując taką "pracę" powinni mieć płacone przez twórców a nie odwrotnie - płacić i robić za kogoś).3. Fabuła - kolejny koszmar - niedorobiona, częściowo bezsensowna i idiotyczna. Bez spójności. Samo nawet zbieractwo nie ma wytłumaczenia - z jednej strony już na wstępie praktycznie możesz konstruować pojazdy o ile znajdziesz blueprinty - zeskanujesz części w odpowiedniej ilości i przyniesiesz "matsy" - z drugiej - składa ci ten pojazd do kupy chmara dronów w stylu SF czyli unosząc się w powietrzu bez widocznego systemu silników łopatkowych czy odrzutowych - zakładam więc że wyposażone w(?) mikro-grawitacyjne silniczki (niby działko grawitacyjne mamy więc pod względem inżynierii to tylko już kwestia zasilania/mocy. Mając takie drony - jednak NI HU JA nie wyślesz ich żeby powyciągały złom i "matsy" z dna czy z powierzchni lądu (z takim poziomem technologii prosta autonomiczna SI nie powinna być wyzwaniem). Ale nie - musisz samemu naginać. Wracając do fabuły - czasami naprawdę cholera wie co niby powinieneś zrobić - są dzienniki co prawda ale gdzie jest kurna napisane że masz zrobić szczepionkę? I po Hja jak virus carrier był w lodzie/ jest w lodzie i nic jakoś nie infekuje. Rozumiem żeby przypadkiem ktoś nie zaczął znowu przy nim grzebać i nie uwolnił do środowiska. Tylko jak przyjrzymy się lokalizacji zamarzniętego potworka, to za dużo środków kwarantanny tam nie ma. Czyli latamy sobie z planety na planetę po galaktyce (ludzkość) ale nie znamy podstaw kwarantanny/izolacji czynników szczególnego bio zagrożenia które już zmiotło super zaawansowaną cywilizację... A największy idiotyzm to jest to, że jakaś niedorobiona małpka z ziemi połączyła 2 składniki występujące często gęsto naturalnie (przypominam że supercywilizacja manipulująca DNA/mRNA i co tam jeszcze chcieli nie udźwignęła ciężaru tego zadania i pomimo swoich nieprawdopodobnych możliwości wyginęła) - i zamiast użyć tej szczepionki na potworku w lodzie co zrobiła? Ukryła szczepionkę/przepis w jakiejś dziurze. I próbowała w dziecięcy sposób wysadzić zabezpieczonego lodem potworka co powinno skutkować przedostaniem się tego super virusa/bakterii do środowiska... Błysk geniuszu po prostu. Błysk który ją (i słusznie) wyeliminował z przekazania dalej swojego materiału biologicznego i uchronił Universe przed kolejną generacją takich geniuszy...Sam pomysł z wgraniem zdigitalizowanego umysłu przedstawiciela tej cywilizacji do mózgu małpki z ziemi zakrawa na kpinę. Przypominam - Al-AN miał dostęp do robotów (określanych po zeskanowaniu jako nieprawdopodobnie zaawansowanych i wytrzymałych samoreplikujących semiautonomicznych dronów) ale potrzebował małpki z ziemi i jej ułomnej technologii aby wydobyć schematy i matsy do stworzenia sobie ciała...Również motyw z "wyczerpaniem" zasilania Al-ANa - umysłu jednego z przedstawicieli supercywilizacji. Żadnego zapasowego systemu zasilania, nic. Bateryjka się wyczerpała... Samo skonstruowanie urządzenia do zdigitalizowania i przechowywania umysłu przez millenia bez uszkodzenia to dali radę zrobić... Ciekawe że reszta budowli/urządzeń jakoś dała radę funkcjonować. Wykorzystując np. energię geotermalną w kilku przypadkach. Sam AL-AN - okazuje się że może funkcjonować ( w ograniczonym może zakresie ale jednak) jako Ghost in the Machine. To jakim cudem bio virus nagle rozkłada całą cywilizację? Mogli się przenieść na platformę "mechaniczną" - i dronami opracować/przetestować szczepionki albo poczekać na zmutowanie i adaptację organizmów lub pożarcie przez bakterię/virusa całego środowiska bio i wyginięcie czynnika zakaźnego w wyniku braku żywych organizmów jako carrierów, następnie zdezynfekowania planety i termicznie i poprzez promieniowanie np. za pomocą sztucznego zmuszenia słońca do silnego "solar flare" w kierunku planety. Mieli możliwość przeczekać eony na platformie mechanicznej zamiast biologicznej, mieli teleportację czyli mogli sobie przeczekać na jednym z księżyców czy sztucznych bazach kosmicznych... Czy też porzucić całkowicie biologiczną formę egzystencji... Co więcej - AL-AN przedstawia swoją cywilizację jako hive mind...Wszystko to jest tak niespójne że aż oczy krwawią jak się czyta te dzienniki...Below Zero nie dorasta do podstawki. Jak dla mnie to jest bezczelny skok na kasę pod każdym względem. Mogli dokonać naprawdę czegoś, zapisać się w pamięci graczy, nawet pokusić się o trylogię w przyszłości.Moja ocena 4.5 jest dość wysoka wg mnie - tylko ze względu na sentyment do Pierwszej Subnautiki.
Khapho-urath_NPC
Gracz
2021.05.15
Miało być WOW! a jest MEH...Po pierwsze to jest Subnautica z 2018 kopiuj-wklej. Ta sama (taka sama) grafika, te same sprzęty, pojazdy, schematy budowy, surowce, dźwięki (może poza muzyką), mechanika gry. Jest kilka kosmetycznych zamian, ale to ciągle ta sama i taka sama pod każdym względem gra (tak tak, wiem, że gra nie od wielkiego studia, ale płacić trzeba jak wszędzie). Jak lubiłeś jedynkę, to ci się będzie tak samo przyjemnie pływać i tu. Z jednej strony, po co zmieniać to co dobre, z drugiej, śpiewać ponad stówę za to samo... Po drugie to jest gra wyłącznie dla maniaków zbieractwa. Tu się nic nie zmieniło. Szczątkowa fabuła, leciwa już oprawa graficzna i klimat będący tylko odgrzanym kotletem fanom jedynki pewnie nie przeszkodzi. Ale to gra, gdzie jedyną treścią, sensem i jedyną mechaniką gry jest obłęd zbieractwa - a gra jest wredna i będziesz tracił godzinę za godziną, żeby znaleźć jakiś jeden duperel, żeby zbudować coś do wydajniejszego szukania dupereli, tylko po to ,żeby mieć więcej dupereli, z których zrobisz sprzęt do wydobywania dupereli - aż siedząc na ich górze grę zakończysz. Taki schemat 'survivalu' się przyjął i nie poradzisz.Subnautica BZ niczym cię nie zaskoczy. Pomysł był już wykorzystany, wykonanie jest tanie (kopiuj-wklej z jedynki), klimat się nie zmienił. Dobrze że nic nie popsuli, ale po kilku latach pracy nad kontunuacją... meh... Jeśli spodobała ci się jedynka i chcesz przeżyć jeszcze raz to samo i godzinami pływać w poszukiwaniu kamyczków, to kupić warto. Ale jeśli jedynka cię męczyła i nudziła, to odpuść sobie, bo to taka sama gra z lekko przemalowaną fasadą.
Butryk89
Ekspert
2022.06.22
Ocena STEAM
Bardzo pozytywne (101 720)
Główne zalety gry
Główne wady gry
Funkcje lub elementy, których brakuje w grze według użytkowników
Podsumowanie
Podsumowanie recenzji użytkowników wygenerowane przez AI,
Ocena OpenCritic
89% rekomendacji (59)
Tom's Guide
Denise Primbet
Guardian
Tom Bramwell
TheSixthAxis
Jason Coles
Push Square
Sammy Barker
Game Informer
Andrew Reiner