Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 30 kwietnia 2021, 13:58

Premiery gier - maj 2021 to miesiąc pełen obfitości

Każdy znajdzie sobie w maju coś dla siebie – zaczynając od prób ratowania wszechświata przed Żniwiarzami, a kończąc na uciekaniu przed przerośniętą kobietą. Gwarantujemy pełne zróżnicowanie gier!

Spis treści

Wyznam szczerze, że o maju to aż przyjemność pisać. Każdy tytuł jest wart uwagi i jestem przekonany, że w naszym zestawieniu wszyscy znajdziecie dla siebie przynajmniej jedną produkcję. Nie zdziwię się jednak, jeśli większość z Was radośnie sięgnie po Mass Effecta: Legendary Edition, który może nie jest najważniejszą grą tego roku czy nawet tego miesiąca, ale zdecydowanie wzbudza najwięcej emocji. A to tylko jedna z majowych premier!

Resident Evil Village

Data premiery: 7 maja 2021

INFORMACJE

Gatunek: akcja

Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX

Przybliżona cena: ok. 240 zł (PC, PS4, XOne, PS5, XSX)

Czym jest Resident Evil Village?

To ósma odsłona uznanej serii przygodowych gier akcji lub survivalowych horrorów – wszystko zależy od tego, o której części cyklu mówimy. Resident Evil Village stanowi bezpośrednią kontynuację historii z „siódemki”, więc ponownie wcielimy się w Ethana Wintersa. Tym razem jednak trafimy do rumuńskiej wioski oraz znajdującego się przy niej tajemniczego zamczyska. Wszystko po to, aby odzyskać porwaną córkę naszego bohatera.

Czy Resident Evil Village będzie po polsku?

Niestety, Resident Evil Village nie otrzyma oficjalnego polskiego tłumaczenia, trzeba więc liczyć na starania fanów. Jeśli jakoś to przełkniecie, to sama produkcja nadal warta jest uwagi. Tym razem położono większy nacisk na eksplorację. Ponownie będziemy oglądać świat gry z perspektywy pierwszej osoby, czeka nas też mnóstwo zagadek logicznych oraz sporo walki. Ta ostatnia urozmaicona zostanie przez nowych przeciwników, których do tej pory nie spotkaliśmy w serii. Aby starcia były wyrównane, pojawi się crafting, pozwalający na tworzenie medykamentów oraz amunicji.

  1. Więcej o grze Resident Evil Village

Nasze oczekiwania

Pamiętam swoje zaskoczenie, gdy dowiedziałem się, że w grze Resident Evil 4 jest kamera za plecami bohatera i że klasyczne zombiaki zastąpione zostały bardziej inteligentnymi Los Ganados. Pamiętam również moje zdziwienie pomysłem wydania Resident Evila 7 z widokiem FPP. Resident Evil 8 z wilkołakami i częściowo otwartym światem też zdaje się wprowadzać mnóstwo nowości, ale moje zdziwienie jest już mniejsze. Być może uodporniłem się na tego typu poczynania ze strony Capcomu, być może przekonałem do tego, że radykalne zmiany w rozgrywce oraz świeże pomysły w poprzednich częściach ostatecznie wypaliły i pozwoliły serii się rozwinąć. Oczekuję, że tym razem będzie podobnie i że z wycieczki do Rumunii powrócę usatysfakcjonowany. Oraz że lady Dimitrescu okaże się tak przerażająca w bezpośrednich starciach, jak sobie to wyobrażam.

Stranger

Resident Evila 7 przeszedłem, mając na głowie hełm wirtualnej rzeczywistości, i było to jedno z najbardziej klimatycznych i niepokojących doświadczeń gamingowych w moim życiu. Nic dziwnego, że na Village czekam z wypiekami na twarzy i choć tym razem zamierzam zagrać w sposób bardziej tradycyjny, to i tak spodziewam się po tej grze dużych rzeczy. Klimat, oprawa, gameplay – podoba mi się praktycznie wszystko, co dotychczas zobaczyłem. To może być najlepsza odsłona serii od lat. Mam przeczucie, że w maju może zadebiutować moja gra roku. Capcom, trzymam kciuki.

Aquma

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na jaką grę maja 2021 czekasz najbardziej?

Resident Evil Village
17,8%
Hood: Outlaws & Legends
1,8%
Mass Effect: Legendary Edition
34,7%
Subnautica: Below Zero
6,6%
Days Gone na PC
11,9%
Biomutant
20,2%
Land of War – The Beginning
4,6%
Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground
2,4%
Zobacz inne ankiety
Premiery gier - lipiec 2021. Czy to początek sezonu ogórkowego?
Premiery gier - lipiec 2021. Czy to początek sezonu ogórkowego?

Pogoda daje się we znaki, ale tego samego nie można powiedzieć o lipcowych premierach. Oficjalnie bowiem rozpoczynamy sezon ogórkowy! Na szczęście nie oznacza to że w tym miesiącu nie debiutuje kompletnie nic ciekawego.

Premiery gier - czerwiec 2021 to miesiąc dla każdego
Premiery gier - czerwiec 2021 to miesiąc dla każdego

Czerwiec może i nie ma w swoim repertuarze najważniejszych premier tego roku, ale jest to zdecydowanie miesiąc, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021

Mamy dla Was dobre wieści, zakończyliśmy bowiem sezon zimowy i pora na odwilż w świecie gier! Na horyzoncie nie brakuje obiecujących produkcji, a sam kwiecień oferuje zróżnicowany zestaw nowości. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.