Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Land of War: The Beginning (PC)

Land of War: The Beginning PC

Strzelanka, której akcję osadzono w Polsce z okresu II wojny światowej. Wcielając się w żołnierza Piotra Kowalskiego, w Land of War: The Beginning bierzemy udział w historycznych bitwach z lat 1939-1944, a także uczestniczymy w misjach szpiegowskich i akcjach dywersyjnych.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | polskie | indie | historyczne | strzelanki

PC Windows
Okładka Land of War: The Beginning (PC)

producent: MS Games

wydawca: MS Games

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Steam

Land of War: The Beginning jest FPS-em, którego akcja toczy się w Polsce podczas II wojny światowej. Produkcja została opracowana przez rodzime studio MS Games.

Fabuła

Fabuła Land of War: The Beginning łączy historyczne wydarzenia z fikcyjnymi wątkami. Głównym bohaterem gry jest Piotr Kowalski – żołnierz Wojska Polskiego. Tuż po niemieckiej agresji na Polskę protagonista wplątuje się w intrygę, od której zależą losy zarówno jego ojczyzny, jak i całego świata.

Mechanika

W Land of War: The Beginning akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem gry jest kampania fabularna, która zabiera nas na autentyczne pola bitew z lat 1939-1944 (na czele z tymi z kampanii wrześniowej). Podczas zabawy między innymi trafiamy na pokład pociągu pancernego Śmiały, starając się odeprzeć niemieckie czołgi pod Mokrą, zasiadamy za sterami tankietki TKS, próbując przedrzeć się do Modlina, a także bierzemy udział w obronie Helu. Oprócz toczących się w rozległych, otwartych lokacjach starć na dużą skalę, podczas których korzystamy z szerokiego arsenału broni palnej (obejmującego zarówno oręż wykorzystywany w czasie wojny, jak i broń prototypową pokroju karabinu maszynowego Mors), bierzemy udział w misjach szpiegowskich i akcjach dywersyjnych, gdzie liczy się przede wszystkim działanie po cichu.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Land of War: The Beginning prezentuje przyzwoitą jakość. Na uwagę zasługuje fakt, że postarano się o wierne odwzorowanie umundurowania i uzbrojenia obu stron konfliktu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Gry podobne do Land of War: The Beginning

Wymagania wiekowe Land of War: The Beginning

16+

Wymagania sprzętowe Land of War: The Beginning

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, Windows 7 64-bit

Autentyzm priorytetem dla twórców Land of War - FPS-a o wrześniu 1939
Autentyzm priorytetem dla twórców Land of War - FPS-a o wrześniu 1939

wiadomość6 kwietnia 2020

Polskie studio MS Games poruszyło kwestię autentyzmu w grze Land of War. Rodzimy zespół dołożył starań, by jego produkcja była wierna realiom historycznym, a w każdej z ponad 20 prawdziwych historii wybranych przez twórców pojawiły się te same oddziały oraz ekwipunek, co w rzeczywistości.

Pierwsze urywki gameplayu z Land of War - polskiego FPS-a o wrześniu 1939
Pierwsze urywki gameplayu z Land of War - polskiego FPS-a o wrześniu 1939

wiadomość18 lutego 2020

Deweloperzy z debiutującego polskiego studia MS Games opublikowali pierwszy dziennik wideo, zawierający urywki rozgrywki z nadchodzącej strzelanki Land of War: The Beginning, której akcja osadzona została w pierwszych latach II wojny światowej.

Land of War The Beginning - Polacy tworzą grę o wrześniu 1939 roku
Land of War The Beginning - Polacy tworzą grę o wrześniu 1939 roku

wiadomość1 września 2019

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun oraz zapowiedź gry Land of War: The Beginning - polskiego FPS-a, w którym weźmiemy udział między innymi w kampanii wrześniowej czy bitwie pod Mokrą.