Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Land of War: The Beginning (PC)

Land of War: The Beginning PC

Strzelanka, której akcję osadzono w Polsce z okresu II wojny światowej. Wcielając się w żołnierza Piotra Kowalskiego, w Land of War: The Beginning bierzemy udział w historycznych bitwach z lat 1939-1944, a także uczestniczymy w misjach szpiegowskich i akcjach dywersyjnych.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | polskie | historyczne

PC Windows
Okładka Land of War: The Beginning (PC)

producent: MS Games

wydawca: MS Games

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

Land of War: The Beginning jest FPS-em, którego akcja toczy się w Polsce podczas II wojny światowej. Produkcja została opracowana przez rodzime studio MS Games.

Fabuła

Fabuła Land of War: The Beginning łączy historyczne wydarzenia z fikcyjnymi wątkami. Głównym bohaterem gry jest Piotr Kowalski – żołnierz Wojska Polskiego. Tuż po niemieckiej agresji na Polskę protagonista wplątuje się w intrygę, od której zależą losy zarówno jego ojczyzny, jak i całego świata.

Mechanika

W Land of War: The Beginning akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem gry jest kampania fabularna, która zabiera nas na autentyczne pola bitew z lat 1939-1944 (na czele z tymi z kampanii wrześniowej). Podczas zabawy między innymi trafiamy na pokład pociągu pancernego Śmiały, starając się odeprzeć niemieckie czołgi pod Mokrą, zasiadamy za sterami tankietki TKS, próbując przedrzeć się do Modlina, a także bierzemy udział w obronie Helu. Oprócz toczących się w rozległych, otwartych lokacjach starć na dużą skalę, podczas których korzystamy z szerokiego arsenału broni palnej (obejmującego zarówno oręż wykorzystywany w czasie wojny, jak i broń prototypową pokroju karabinu maszynowego Mors), bierzemy udział w misjach szpiegowskich i akcjach dywersyjnych, gdzie liczy się przede wszystkim działanie po cichu.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Land of War: The Beginning prezentuje przyzwoitą jakość. Na uwagę zasługuje fakt, że postarano się o wierne odwzorowanie umundurowania i uzbrojenia obu stron konfliktu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do Land of War: The Beginning

Wymagania wiekowe Land of War: The Beginning

16+

Land of War The Beginning - Polacy tworzą grę o wrześniu 1939 roku
Land of War The Beginning - Polacy tworzą grę o wrześniu 1939 roku

wiadomość1 września 2019

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun oraz zapowiedź gry Land of War: The Beginning - polskiego FPS-a, w którym weźmiemy udział między innymi w kampanii wrześniowej czy bitwie pod Mokrą.