Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2021, 10:49

autor: Adrian Werner

Premiera Land of War - po opóźnieniu polski FPS zadebiutuje dzisiaj na rynku

Po kilkutygodniowym opóźnieniu dzisiaj premierę ma mieć Land of War: The Beginning, czyli gra FPS polskiego studia MS Games.

LAND OF WAR: THE BEGINNING W SKRÓCIE:
  • Deweloper: MS Games
  • Wydawca: MS Games
  • Gatunek: gra akcji
  • Platforma: PC

Dzisiaj na rynku zadebiutuje gra Land of War: The Beginning, czyli pierwszoosobowa strzelanka dla pojedynczego gracza, której akcja toczy się w Polsce podczas II wojny światowej. Projekt zmierza tylko na PC i zostanie odblokowany na Steamie ok. 18:00 czasu lokalnego.

W dniu premiery gra kosztować ma 99,99 złotych i zaoferuje pełną polską wersję językową. Głosu postaciom użyczyli tacy aktorzy, jak Jacek Rozenek oraz Mirosław Zbrojewicz.

Przypomnijmy, że pierwotnie produkcja miała ukazać się 27 maja, ale dosłownie kilka godzin przed debiutem twórcy zmuszeni byli opóźnić premierę. Wszystko z powodu obecnych w grze nazistowskich symboli zakazanych przez niemieckie prawo. Twórcy szybko wprowadzili potrzebne zmiany, ale tak przerobiona wersja wymagała ponownej akceptacji przez Steam, więc gracze musieli uzbroić się w cierpliwość.

Warto dodać, że wprowadzane zmiany nie są uniwersalne dla wszystkich wersji Land of War: The Beginning. Na rynkach, gdzie prawo dopuszcza nazistowskie symbole w grach, czyli np. w Polsce, będziemy mogli cieszyć się nieocenzurowaną wersją.

Aby wynagrodzić graczom opóźnienie, wraz z premierą zadebiutuje również darmowe DLC Degtyaryov PPD-30, wprowadzające do gry eksperymentalny pistolet maszynowy z 1930 roku.

  1. Oficjalna strona gry Land of War: The Beginning
  2. Land of War: The Beginning na Steamie