Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2021, 17:17

autor: hexx0

Land of War: The Beginning z nową datą premiery

Poznaliśmy nową datę premiery gry Land of War: The Beginning. Opóźnienie okazało się nieduże – tytuł od MS Games zadebiutuje 10 czerwca.

Land of War: The Beginning, strzelanka od polskiego studia MS Games, otrzymała nową – tym razem już chyba ostateczną – datę premiery. Tytuł miał się ukazać 28 maja, ale w ostatniej chwili twórcy wydali komunikat, że muszą usunąć z gry symbole budzące skojarzenia z ideologią nazistowską i potrzebują więcej czasu. Opóźnienie na szczęście okazało się niewielkie i w Land of War zagramy 10 czerwca.

Jeden z deweloperów i jednocześnie współwłaściciel studia, Sebastian Binik, wyjaśnił zaistniałą sytuację w następujących słowach:

Gra jest już skończona i całkowicie grywalna – od początku do końca. Przesunięcie jej wydania nie wynika z kwestii technicznych, ale konieczności usunięcia niektórych występujących w niej symboli. W Land of War odtworzyliśmy dokładnie uzbrojenie, mundury, pojazdy i lokacje z okresu II wojny światowej i zapewniamy miłośników historii, że poczynione zmiany nie wpłyną na zagłębienie się w realia kampanii wrześniowej. Chcieliśmy przełożyć premierę o jak najkrótszy czas, uwzględniając wszystkie czynniki zdecydowaliśmy się na termin 10 czerwca 2021 roku.

Pojawiające się w popkulturze symbole nazistowskie z oczywistych względów nie są dobrze przyjmowane w niektórych krajach, np. w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi częściowo znieśli co prawda cenzurę w 2018 roku, z zastrzeżeniem jednak, że obecność wspomnianej symboliki musi służyć „celom artystycznym lub naukowym” i być uzasadniona prezentacją „aktualnych lub historycznych wydarzeń”. Nie do końca koresponduje to z wypowiedzią Sebastiana Binika i opisem tego, co zobaczymy w Land of War: The Beginning, prawda? Studio MS Games obiecało jednak, że po premierze gra otrzyma patch, który przywróci kontrowersyjne symbole w zezwalających na to krajach.

Przypomnijmy, że Land of War ukaże się wyłącznie na PC. Tytuł otrzyma pełną polską lokalizację (dźwięk i napisy).