Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2021, 16:20

Assetto Corsa 2 powstaje, ale na premierę jeszcze poczekamy

Wyścigowa seria Assetto Corsa doczeka się nowej odsłony. Firma Digital Bros potwierdziła, że trwają prace nie tylko nad mobilną częścią cyklu, ale też pełnoprawną kontynuacją pod tytułem Assetto Corsa 2.

Kwartalny raport firmy Digital Bros nie przyniósł nam żadnych konkretów na temat niedawno zapowiedzianej kontynuacji polskiego Ghostrunnera. Jednakże w dokumencie znalazła się informacja dla fanów produkcji wyścigowych. Właściciel 505 Games potwierdził, że powstaje Assetto Corsa 2, czyli nowa odsłona serii gier od studia Kunos Simulazioni. Premiera tytułu ma nastąpić w 2024 roku.

W kontekście tak odległego debiutu nikogo chyba nie zdziwi, że w raporcie Digital Bros próżno szukać bardziej konkretnych informacji na temat nowej części cyklu Assetto Corsa. Zamiast tego firma pochwaliła się sprzedaniem 12 milionów egzemplarzy wszystkich gier z serii po premierze Assetto Corsa Competizione na konsolach w zeszłym roku. Przyniosło to przychód w wysokości ponad 66 milionów euro, co zapewne nie pozostało to bez wpływu na decyzję o stworzeniu kontynuacji (oraz wydanie Competizione na platformach dziewiątej generacji; via autoevolution). To zresztą niejedyny nadchodzący produkt Digital Bros sygnowany logo Assetto Corsa. Wydawca szykuje też mobilną odsłonę serii, która trafi na rynek już tego lata. Niestety, tu także nie uznano za stosowne powiedzieć coś więcej na temat gry, mimo że wiemy o niej już od 2019 roku.

  1. Oficjalna strona firmy Digital Bros
  2. Oficjalna strona serii Assetto Corsa

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej