Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka Assetto Corsa Competizione (PC)

Assetto Corsa Competizione

Symulator wyścigowy od studia Kunos Simulazioni nastawiony na e-sportowe zmagania multiplayerowe (ale wyposażony też w solowy tryb kariery). Assetto Corsa Competizione to oficjalna gra serii zawodów Blancpain GT organizowanych przez SRO Motorsports Group.

Wyścigi | samochodowe | sieciowe | multiplayer | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne

Okładka Assetto Corsa Competizione (PC)

data premiery gry:

29maj2019

PC

23cze2020

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assetto Corsa Competizione to następca wydanego w 2014 roku symulatora wyścigowego Assetto Corsa. Produkcja stworzona przez studio Kunos Simulazioni jest oficjalną grą serii wyścigów Blancpain GT organizowanych przez SRO Motorsports Group.

Mechanika

Assetto Corsa Competizione, podobnie jak poprzednia część serii, to pełnoprawny symulator. Deweloperzy starali się jak najdokładniej odwzorować jazdę w ramach serii Blancpain GT. Na prowadzenie się pojazdów wpływa mnóstwo czynników – od przyczepności opon i systemów elektronicznych wspomagających jazdę, przez zawieszenie i silnik, aż po aerodynamikę maszyny oraz warunki pogodowe. Wszystkie te elementy opracowano na podstawie danych zebranych z prawdziwych samochodów. Dodatkowo w grze nie zabrakło systemu uszkodzeń, który również ma ogromny wpływ na to, jak zachowuje się pojazd. Gra umożliwia jednak dostosowanie niektórych elementów, w tym poziomu sztucznej inteligencji czy stabilności pojazdu, dzięki czemu mniej doświadczone osoby mogą sobie trochę ułatwić życie.

W Assetto Corsa Competizione znajdują się samochody od takich firm jak Ferrari, Lamborghini i McLaren. Z racji, że mamy do czynienia z licencjonowanym produktem, jeździmy po prawdziwych trasach, w rzeczywistych zespołach, ścigając się z wirtualnymi odpowiednikami znanych kierowców.

Warto także wspomnieć, że gra wspiera rozmaite kontrolery – od zwykłych padów przez profesjonalne kierownice.

Tryby gry

Tytuł oferuje kilka zróżnicowanych trybów singleplayer. Możemy bawić się w rozbudowanej karierze, brać udział w mistrzostwach i specjalnych wyzwaniach czy też jeździć bez żadnych zobowiązań w ramach opcji Free Play. Oprócz tego produkcja oferuje moduł multiplayer. Zastosowano w nim specjalny system rankingowy oceniający indywidualne umiejętności graczy oraz ich zachowanie na torze. W ten sposób twórcy chcą promować uczciwą rozgrywkę.

Kwestie techniczne

Assetto Corsa Competizione korzysta z popularnej technologii Unreal Engine 4. Dzięki niej deweloperom udało się dokładnie odwzorować słynne trasy oraz pojazdy. Ponadto gra może się pochwalić doskonale prezentującymi się warunkami pogodowymi czy realistycznie zachowującymi się kierowcami oraz członkami zespołu. Ich ruchy odwzorowano dzięki technice motion capture.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-20  

Nośnik: 10+ GB

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 170 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 161,99 PLN

Gry podobne do Assetto Corsa Competizione

Klasyfikacja PEGI Assetto Corsa Competizione

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Assetto Corsa Competizione

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-8120 3.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-8600K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Assetto Corsa Competizione pojawi się na konsolach
Assetto Corsa Competizione pojawi się na konsolach

wiadomość11 marca 2020

Wyścigowy symulator Assetto Corsa Competizione, który zadebiutował w ubiegłym roku na komputerach PC, trafi pod koniec czerwca na konsole Xbox One i PlayStation 4. Wraz z premierą portów twórcy planują wydać także nowe zestawy DLC na wszystkie wspierane przez grę platformy.

Na razie nie zobaczymy ray tracingu w Assetto Corsa Competizione
Na razie nie zobaczymy ray tracingu w Assetto Corsa Competizione

wiadomość17 sierpnia 2019

Twórcy gry zdradzili, że obecnie skupiają się na innych rzeczach i mogą powrócić do kwestii wprowadzenia ray tracingu dopiero po zakończeniu tych prac. Studio KUNOS Simulazioni zajęte jest obecnie ogólnym rozwojem i optymalizacją tytułu.

Premiera Assetto Corsa Competizione, gra opuściła Wczesny Dostęp
Premiera Assetto Corsa Competizione, gra opuściła Wczesny Dostęp

wiadomość30 maja 2019

Długo oczekiwana produkcja włoskiego studia Kunos Simulazioni – Assetto Corsa Competizione – po kilku miesiącach obecności we Wczesnym Dostępie zadebiutowała w pełnej wersji na platformie Steam.

Ogłoszono datę premiery Assetto Corsa Competizione
Ogłoszono datę premiery Assetto Corsa Competizione

wiadomość12 kwietnia 2019

Włoskie studio Kunos Simulazioni zdradziło datę opuszczenia Wczesnego dostępu przez grę Assetto Corsa Competizione. Ten rozbudowany symulator wyścigów ma zadebiutować w pełnej wersji 29 maja tego roku.

Assetto Corsa Competizione wjedzie na Steam Early Access we wrześniu
Assetto Corsa Competizione wjedzie na Steam Early Access we wrześniu

wiadomość30 lipca 2018

Zespół Kunos Simulazioni i firma 505 Games ogłosiły, że symulator wyścigowy Assetto Corsa Competizione trafi do sprzedaży we wczesnym dostępie 12 września tego roku.

PC
PS4
XONE