Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiiOS
Okładka Assetto Corsa Mobile (iOS)
OkładkaAssetto Corsa Mobile (iOS)

Assetto Corsa Mobile iOS

Mobilny spin-off serii realistycznych gier wyścigowych, zapoczątkowanej w 2014 roku. W Assetto Corsa Mobile otrzymujemy do dyspozycji 59 licencjonowanych samochodów, za których kierownicami ścigamy się na dziewięciu prawdziwych trasach.

Wyścigi | samochodowe | elementy symulacyjne | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assetto Corsa Mobile Premiera iOS

31sierpnia2021

App Store

31sierpnia2021

producent: Digital Tales wydawca: 505 Games

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Assetto Corsa Mobile

Project CARS GO

Real Racing 3

Real Racing 3

Assetto Corsa Mobile jest spin-offem cyklu realistycznych gier wyścigowych pod tytułem Assetto Corsa, zapoczątkowanego w 2014 roku. Produkcja została opracowana od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, jednak pozostaje wierna założeniom wypracowanym na potrzeby głównych części serii. Wydaniem tej pozycji zajęła się firma 505 Games.

Mechanika

Assetto Corsa Mobile oddaje nam do dyspozycji 59 licencjonowanych samochodów. Zasiadając za ich kierownicami, walczymy o zwycięstwo na dziewięciu prawdziwych trasach, wśród których znajdziemy między innymi takie tory, jak Vallelunga, Imola, Brands Hatch, Laguna Seca czy Silverstone. Model jazdy jest realistyczny, a gra pozwala wybrać jeden z dwóch wariantów sterowania. Pierwszy zapewnia nam pełną kontrolę nad przyspieszaniem, hamowaniem oraz kierownicą samochodu, z kolei drugi pozwala skupić się wyłącznie na hamowaniu i pokonywaniu zakrętów (w tym przypadku samochód przyspiesza automatycznie).

Tryby gry

W Assetto Corsa Mobile zaimplementowano sześć trybów gry. Free Practice pozwala na szlifowanie swych umiejętności, Classic Race to klasyczne wyścigi, w których walczymy o miejsce na podium, natomiast Time Attack to próby czasowe. Oprócz tego na sprawdzenie czeka Endurance, gdzie pod presją kończącego się czasu pozostałego do zakończenia wyścigu zaliczamy kolejne punkty kontrolne, w ten sposób zyskując cenne sekundy. Poza tym znajdziemy tu oparty na podobnych założeniach moduł Overtake (aczkolwiek w tym przypadku dodatkowy czas jest nam doliczany po wyprzedzeniu oponenta) czy wreszcie tryb Speed Camera, gdzie musimy bić rekordy prędkości w określonych miejscach na torze.

Kwestie techniczne

Assetto Corsa Mobile może się pochwalić oprawą graficzną przyzwoitej jakości. Podobać się mogą zarówno pełne detali modele samochodów, jak i szczegółowe trasy. W parze z warstwą wizualną idzie dopracowana oprawa dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Assetto Corsa Mobile: Odpowiednia dla każdego wieku.