Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2021, 09:37

Ghostrunner 2 powstanie; prace ponownie powierzono Polakom

Firma 505 Games ogłosiła, że powstaje Ghostrunner 2 - sequel udanej produkcji polskiego studia One More Level. Prace przy kontynuacji również będą nadzorować Polacy.

W SKRÓCIE:
  1. Firma 505 Games poinformowała o rozpoczęciu prac nad Ghostunnerem 2.
  2. Za grę odpowiedzialne będzie polskie studio One More Level, podobnie jak w przypadku części pierwszej.
  3. Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xboksa Series X/S.

Wczoraj firma 505 Games, która przejęła markę Ghostrunner w marcu tego roku ogłosiła, że ubiegłoroczny hit otrzyma sequel. Za prace nad Ghostunner 2 odpowiedzialne będzie krakowskie studio One More Level, które dostarczyło nam część pierwszą. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich polskich fanów, którzy obawiali się, że po zmianie wydawcy produkcja może zostać powierzona innemu studiu.

Mamy przyjemność poinformować społeczność Ghostrunner, że Ghostrunner 2 został ogłoszony!

Więcej szczegółów na temat tego wielkiego ogłoszenia poniżej. Kolejne detale pojawią się wkrótce.

Niestety, obecnie nie znamy zbyt wielu informacji na temat Ghostrunnera 2. Wiemy jedynie, że gra ma wyjść na PlayStation 5, Xboksa Series X/S oraz PC. Poznaliśmy za to nieco więcej detali dotyczących części pierwszej - wydawca pochwalił się, że Ghostrunner sprzedał się w liczbie 600 tys. kopii od premiery w październiku 2020 roku. Dostaliśmy także potwierdzenie, że jeszcze przed końcem 2021 roku gra trafi na konsole nowej generacji.

Ogłoszenie 505 Games nie daje żadnych konkretów - nie dostaliśmy choćby skromnego trailera ani nawet ogólnego zarysu tego, jak gra będzie wyglądać. Można założyć więc, że proces produkcyjny dopiero się rozpoczyna, albo jest na bardzo wczesnym etapie. Niemniej jednak należy się spodziewać, że, tak jak w jedynce, Ghostrunner 2 będzie cyberpunkową grą z perspektywy FPP, gdzie głównym daniem będzie zręczne posługiwanie się bronią białą z wykorzystaniem mobilności głównego bohatera. Z pewnością czekają nas pewne usprawnienia, na które twórców będzie teraz stać - budżet gry wyniesie 5 mln euro.

Raffaele Galante, dyrektor generalny firmy Digital Bros (505 Games jest jej spółką zależną), zapowiedział kontynuowanie współpracy z polskim rynkiem:

Ta nowa współpraca pogłębia obecność 505 Games na polskim rynku gier wideo, należącym obecnie do najlepszych w Europie pod względem rozwoju, nowych projektów i talentów. Będziemy nadal zwracać baczną uwagę na polski rynek, aby stale ulepszać i poszerzać nasze portfolio produktów o gry wideo zdolne zaspokoić gusta całej społeczności graczy.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej