Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2021, 09:19

autor: Aquma

Twórcy Dishonored pracują nad grą z wampirami - plotka

Według plotek, które pojawiły się w sieci, utalentowani deweloperzy z firmy Arkane Studios pracują nad grą o nazwie kodowej Omen. Ma ona być powiązana z wampirami i charakteryzować się mrocznym klimatem.

W SKRÓCIE:

  1. według plotek Arkane Studios pracuje nad grą z mrocznym klimatem i wampirami;
  2. produkcja nosi nazwę kodową Omen, ma zostać zapowiedziana w czasie tegorocznego E3 i zadebiutować na wiosnę przyszłego roku.

Na forum ResetEra pojawiła się plotka sugerująca, że deweloperzy z Arkane Studios – twórcy m.in. ostatniej odsłony cyklu Prey oraz serii Dishonored – pracują nad nową marką. Ma ona nosić nazwę kodową Omen, charakteryzować się mrocznym klimatem i mieć coś wspólnego z wampirami. Gra podobno zostanie zapowiedziana w czasie tegorocznego E3. Przewidywany termin premiery to wiosna 2022 roku.

To samo źródło zdradziło ciekawy detal dotyczący gry RPG Starfield tworzonej przez Bethesda Game Studios. Według przecieku ma ona oferować mechanikę pozwalającą na swobodną eksplorację kosmosu i przypominać pod tym względem takie tytuły, jak Outer Wilds czy No Man’s Sky. Tym samym grze ma być bliżej do wspomnianych produkcji niż np. do serii Mass Effect, co wydaje się dość prawdopodobne biorąc pod uwagę doświadczenie deweloperów – tworzenie produkcji stawiających na przemierzanie otwartego świata (czy, jak może być w tym przypadku, światów) to przecież ich przysłowiowy „konik”.

Ostatnim – jak dotychczas – tytułem Arkane Studios było wydane w 2017 roku Prey. Firma pracuje też nad szaloną grą akcji Deathloop, która trafi na pecety i PlayStation 5. Należy zaznaczyć, że jeśli Omen faktycznie zostanie niedługo zapowiedziany, to najprawdopodobniej ukaże się wyłącznie na komputerach i konsolach Xbox – jesienią zeszłego roku Microsoft przejął koncern ZeniMax Media będący właścicielem m.in. Arkane Studios i Bethesda Softworks.

Na koniec warto odnotować, że powyższe informacje są jedynie niepotwierdzonymi plotkami i właśnie tak powinny być traktowane.

  1. Arkane Studios – strona oficjalna