Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4
Okładka Outer Wilds (PC)

Outer Wilds

Eksploracyjna gra przygodowa FPP, w której wcielamy się w rekruta nowego programu kosmicznego Outer Wilds Ventures. Naszym zadaniem jest zbadanie tajemniczego układu słonecznego, który funkcjonuje w pętli czasowej.

Przygodowe | FPP | science fiction | sandbox | kosmiczne | indie | eksploracyjne | Epic Store exclusive

Okładka Outer Wilds (PC)

data premiery gry:

30maj2019

PC XONE

2020

PS4

Outer Wilds to trzecia gra niezależnego studia Mobius Digital, które wypuściło wcześniej na urządzeniach mobilnych eksploracyjne Beacon 38 oraz RPG z elementami logicznymi zatytułowane Terra Chroma. Tym razem deweloperzy proponują graczom sandboksową przygodówkę.

Fabuła

Wydane na platformie PC, XONE i PS4 Outer Wilds to pierwszoosobowa przygodówka, w której gracze wcielają się w rekruta nowego programu kosmicznego Outer Wilds Ventures. Naszym zadaniem jest badanie nieustannie zmieniającego się układu słonecznego, funkcjonującego w pętli czasowej. Produkcja skrywa w sobie wiele zagadek. Najważniejszą jest: czy niekończącą się pętlę czasową da się zatrzymać? Poza tym pojawia się szereg mniejszych wątków, jak np. tajemnicze ruiny na jednym z księżyców.

Mechanika

Rozgrywka w Outer Wilds skupia się na eksploracji. Pomiędzy poszczególnymi planetami podróżujemy na pokładzie niewielkiego pojazdu kosmicznego, który wykorzystujemy też do latania po ich powierzchni. Po wylądowaniu można wyjść ze statku i zacząć zwiedzanie pieszo. Każdy glob skrywa inne tajemnice i atrakcje. Na jednym możemy np. trafić na podziemne miasto czy zapiski kosmitów, a powierzchnia drugiego zacznie się nam rozpadać pod stopami. Poza tym z czasem planety i księżyce ulegają zmianom, więc powrót we wcześniej odwiedzone miejsca zazwyczaj przynosi wiele niespodzianek. Może się np. okazać, że wspomniane miasto zostało pochłonięte przez piasek. Podczas eksploracji przydają się rozmaite gadżety służące m.in. do namierzania sygnałów. Dobieramy je w bazie wypadowej, gdzie również uzupełniamy tlen i odpoczywamy przy ognisku.

Kwestie techniczne

Outer Wilds to trójwymiarowa produkcja z akcją obserwowaną z perspektywy FPP. Gra oferuje ciekawą stylistykę oraz jest dość zróżnicowana – poszczególne planety różnią się m.in. topografią terenu, roślinnością (lub jej brakiem).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7,7 / 10 na podstawie 141 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 3,7 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,00 PLN

Gry podobne do Outer Wilds

Klasyfikacja PEGI Outer Wilds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Outer Wilds

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 6870 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7

Outer Wilds to kolejny czasowy exclusive Epic Games Store
Outer Wilds to kolejny czasowy exclusive Epic Games Store

wiadomość13 maja 2019

Firma Mobius Digital poinformowała, że eksploracyjna gra przygodowa Outer Wilds będzie kolejnym tytułem z czasową ekskluzywnością dla Epic Games Store. Produkcja została ufundowana dzięki kampanii crowdfundingowej. Część osób, które wsparły ją swoimi pieniędzmi nie jest zadowolona z decyzji podjętej przez dewelopera i wydawcę.

PC
XONE
PS4