Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONE
Okładka Deliver Us the Moon: Fortuna (PC)

Deliver Us the Moon: Fortuna

Deliver Us the Moon

Osadzona w konwencji science fiction przygodowa gra akcji z elementami survivalu, będąca pierwszym dużym projektem niezależnego holenderskiego studia KeokeN.

Przygodowe | FPP | TPP | science fiction | survival | indie | eksploracyjne

Okładka Deliver Us the Moon: Fortuna (PC)

data premiery gry:

28wrz2018

PC

data nieogłoszona

XONE

Deliver Us the Moon to osadzona w realiach science fiction pierwszoosobowa przygodówka akcji z elementami survivalu, dostępna na platformie PC i XONE. Gra jest pierwszym dużym projektem założonego w 2013 roku niezależnego, holenderskiego studia KeokeN, a jej produkcję sfinansowano w znacznym stopniu dzięki środkom uzyskanym za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Fabuła

Fabuła przenosi nas w niezbyt odległą przyszłość – do roku 2069, w którym ludzka cywilizacja staje w obliczu niemal całkowitego wyczerpania się zasobów naturalnych planety. Aby rozwiązać ten problem, rządy najbardziej wpływowych państw powołują do życia światową agencję kosmiczną Worldwide Space Agency (w skrócie WSA), która dysponuje wystarczającą ilością funduszy, aby wznowić zarzucone w przeszłości prace eksploracyjne na powierzchni Księżyca. W grze wcielamy się w jednego z astronautów WSA, który zostaje wysłany na Księżyc z misją uratowania ludzkości i przemierza opuszczone bazy i kompleksy badawcze. W toku rozgrywki protagonista odkrywa jednak potężny spisek, który rzuca zupełnie nowe światło na obecną sytuację na Ziemi.

Mechanika

Akcja gry przedstawiona została w perspektywie pierwszo- lub trzecioosobowej (do wyboru), zaś sama rozgrywka koncentruje się w znacznym stopniu na eksploracji rozległego, otwartego świata na powierzchni Księżyca. Podczas wędrówki i rozwiązywania kolejnych zagadek popychających fabułę gry do przodu towarzyszy nam niewielki latający robot ASE (ang. All-Seeing Eye). Dzięki jego pomocy możemy np. przedostać się przez szereg niebezpiecznych stref i stawić czoła wielu napotkanym niebezpieczeństwom. Do dyspozycji bohatera oddano także gwiezdny pojazd, dzięki któremu eksploracja rozległych przestrzeni staje się nieco łatwiejsza oraz plecak rakietowy, z którego pomocą dostaniemy się w wiele z pozoru niedostępnych miejsc.

W tę typowo przygodową rozgrywkę wplecione zostały także elementy survivalowe. Podczas naszej misji natrafiamy bowiem na lokacje pozbawione tlenu, a naszym głównym problemem staje się odpowiednie gospodarowanie jego zapasami. Znany z większości sandboksowych symulatorów przetrwania system rzemiosła zastąpiono tu zaś jednym uniwersalnym narzędziem, znajdującym się na wyposażeniu naszego astronauty. Dzięki odkrywaniu nowych technologii, w miarę postępów zabawy możemy modyfikować jego wygląd i przeznaczenie, a następnie wykorzystywać do radzenia sobie z napotkanymi problemami.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym Deliver Us the Moon na platformie PC i XONE wykorzystuje potencjał uznanego silnika Unreal Engine 4, gwarantującego wysokiej jakości wrażenia wizualne. Ponadto w wersji pecetowej gra została przystosowana do współpracy z zestawami rzeczywistości wirtualnej pokroju Oculus Rifta, choć ich posiadanie nie jest konieczne do jej uruchomienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Deliver Us the Moon: Fortuna

Wymagania wiekowe Deliver Us the Moon: Fortuna

12+

Wymagania sprzętowe Deliver Us the Moon: Fortuna

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

PC
XONE