Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4
Okładka Tacoma (PC)

Tacoma

Utrzymana w klimacie science fiction pierwszoosobowa przygodówka akcji autorstwa znanego z gry Gone Home studia The Fullbright Company. Fabuła produkcji przenosi nas do roku 2088, w którym świat znacząco się rozwinął, a loty kosmiczne stały się dostępne praktycznie dla każdego.

Przygodowe | FPP | science fiction | elementy logiczne | przygodowe gry akcji | Xbox Play Anywhere

Okładka Tacoma (PC)

data premiery gry:

2sie2017

PC XONE

8maj2018

PS4

Tacoma to utrzymana w klimacie science-fiction przygodowa gra akcji FPP autorstwa studia Fullbright, znanego z Gone Home. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej produkcji, tak i tym razem mamy do czynienia z tytułem nastawionym głównie na opowiadanie historii.

Akcja rozgrywa się w roku 2088. Świat znacznie się rozwinął w stosunku do tego, z czym mamy do czynienia dziś. Loty kosmiczne stały się dostępne dla każdego i nie trzeba już być wytrenowanym astronautą, by wyruszyć w podróż poza Ziemię. Gracze wcielają się w Amy Ferrier – kobietę, która rozpoczyna właśnie nową pracę na pokładzie stacji kosmicznej, krążącej na orbicie pomiędzy planetą a jej księżycem. Już na początku przygody okazuje się jednak, że coś jest nie tak. Po przybyciu na miejsce nie znajdujemy żywej duszy, a przecież stacja powinna być pełna pracowników. Dodatkowo naszym jedynym kontaktem jest komputer pokładowy ODIN, który jednak nie chce wyjawić, co się stało. Zadaniem gracza jest samodzielne rozwikłanie zagadki.

Rozgrywka opiera się na eksploracji lokacji. Z racji, że akcja rozgrywa się na stacji krążącej w przestrzeni kosmicznej, możemy sprawdzać pomieszczenia nie tylko chodząc po ziemi, ale także wykorzystując specjalne przejścia znajdujące się chociażby na sufitach. Oznacza to, że cały czas trzeba rozglądać się nie tylko w prawo i lewo, jak w większości gier FPP, ale dokładnie obserwować całe lokacje, w których możemy znaleźć cenny przedmiot albo kolejną wskazówkę.

Podczas przygody odkrywamy kolejne tajemnice, układając je w logiczną całość. Jednocześnie od czasu do czasu znajdujemy holograficzne nagrania, ukazujące czynności wykonywane przez załogę statku oraz relacje panujące pomiędzy poszczególnymi osobami pracującymi i mieszkającymi na stacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Tacoma

Klasyfikacja PEGI Tacoma

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Tacoma

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 2.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 770 GTX lub lepsza, 11 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel i5 1.9 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 11 GB HDD, Windows 7 64-bit

Tacoma za darmo w Humble Store
Tacoma za darmo w Humble Store

wiadomość21 marca 2019

Pojawiła się okazja na zdobycie za darmo następnej produkcji. Tym razem padło na grę Tacoma, czyli przygodówkę opracowaną przez autorów słynnego Gone Home. Standardowo, warto się pospieszyć z dodaniem jej do biblioteki, gdyż mamy na to niecałe trzy doby.

Tacoma - nowy zwiastun gry twórców Gone Home i informacje o zmianach w rozgrywce
Tacoma - nowy zwiastun gry twórców Gone Home i informacje o zmianach w rozgrywce

wiadomość14 czerwca 2016

Znane z Gone Home studio The Fullbright Company pokazało na targach E3 nowy zwiastun z przygodówki science-fiction Tacoma. Zespół poinformował również, że wprowadził istotne zmiany w mechanizmach rozgrywki.

Wieści ze świata (Warcraft III, King’s Quest, Tacoma) 15/3/2016
Wieści ze świata (Warcraft III, King’s Quest, Tacoma) 15/3/2016

wiadomość15 marca 2016

Dziś piszemy o wypuszczeniu patcha 1.27a do Warcrafta III, terminie premiery trzeciego epizodu King’s Quest oraz opóźnieniu debiutu gry Tacoma. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tacoma - nowe szczegóły na temat kosmicznej przygódówki twórców Gone Home
Tacoma - nowe szczegóły na temat kosmicznej przygódówki twórców Gone Home

wiadomość8 lipca 2015

W serwisie Game Informer opublikowano trochę nowych szczegółów dotyczących Tacoma - nowej gry od twórców Gone Home. Akcja produkcji rozegra się w roku 2088, a gracze wcielą się w Amy Ferrier, która rozpoczęła pracę na pokładzie stacji kosmicznej.

Xbox One otrzyma przeszło 30 gier niezależnych, w tym Tacoma od twórców Gone Home
Xbox One otrzyma przeszło 30 gier niezależnych, w tym Tacoma od twórców Gone Home

wiadomość15 czerwca 2015

Oprócz wielu dużych produkcji, Xbox One doczeka się w najbliższych miesiącach także ponad trzydziestu gier niezależnych, wśród których znajdzie się Tacoma od twórców Gone Home.

PC
XONE
PS4