Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2015, 18:48

autor: Góral

Tacoma - nowe szczegóły na temat kosmicznej przygódówki twórców Gone Home

W serwisie Game Informer opublikowano trochę nowych szczegółów dotyczących Tacoma - nowej gry od twórców Gone Home. Akcja produkcji rozegra się w roku 2088, a gracze wcielą się w Amy Ferrier, która rozpoczęła pracę na pokładzie stacji kosmicznej.

Pod koniec 2014 roku studio The Fullbright Company, znane z gry Gone Home, zapowiedziało swój kolejny projekt – przygodowe FPP Tacoma. Zbyt wieloma szczegółami jednak się nie podzielono – te dopiero nadejdą wraz z sierpniowym numerem magazynu Game Informer, w którym znajdzie się obszerna zapowiedź produkcji. Na stronie pisma zdradzono już jednak kilka nowych konkretów. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że akcja Tacomy rozegra się w roku 2088. Gracze wcielą się w Amy Ferrier, która rozpoczęła pracę na pokładzie stacji kosmicznej krążącej pomiędzy Ziemią a Księżycem. Problemy podopiecznej zaczną się już na starcie, gdyż po dotarciu na miejsce okaże się, że pozostali członkowie załogi zniknęli bez śladu, więc będziemy musieli zbadać sprawę. Naszym jedynym kontaktem ma być komputer ODIN, ale i on nie będzie z nami do końca szczery.

Sierpniowa okładka magazynu Game Informer.
Sierpniowa okładka magazynu Game Informer.
Tacoma w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka FPP
  • Deweloper: The Fullbright Company
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne
  • Data premiery: 2016 rok
  • Inne: akcja rozegra się na stacji kosmicznej

Rozgrywka opierać ma się głównie na eksploracji otoczenia i poznawaniu historii. W związku z tym, że akcja rozgrywa się na stacji kosmicznej, będziemy mieć możliwość zmieniania perspektywy obserwacji i szukania przejść oraz przedmiotów np. na suficie. Jednocześnie w trakcie zabawy natrafimy na nagrania, ujawniające fragmenty wydarzeń, które miały miejsce przed naszym przybyciem.

Wygląda więc na to, że szykuje się tytuł stawiający przede wszystkim na historię. Można powiedzieć, że będzie to coś pokroju wspomnianego wcześniej Gone Home, Dear Esther czy też polskiego Zaginięcie Ethana Cartera, aczkolwiek o wszystkim przekonamy się dopiero po premierze. Ta odbędzie się w 2016 roku na konsoli Xbox One i komputerach PC.