Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2015, 19:20

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Dodatek z Batgirl do Batman: Arkham Knight na nowym zwiastunie

Do premiery Batgirl: A Matter of Family – pierwszego fabularnego DLC do gry Batman: Arkham Knight – pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz możemy zobaczyć dodatek w akcji. Firma Warner Bros. opublikowała bowiem zwiastun rozszerzenia.

Akcja Batgirl: A Matter of Family osadzona zostanie przed wydarzeniami przedstawionymi w produkcji Batman: Arkham Asylum. W DLC gracze wcielą się w postać tytułowej Batgirl:– towarzyszki Mrocznego Rycerza, pod maską której kryje się Barbara Gordon. Ta sama, która w podstawowej wersji gry Batman: Arkham Knight pomaga Bruce’owi Wayne’owi, jako Wyrocznia. W dodatku będziemy mogli zapewne zobaczyć, w jaki sposób doszło do okaleczenia córki komisarza Gordona, w wyniku czego usiadła ona wózku inwalidzkim. Z opublikowanego dzisiaj przez przedstawicieli Warner Bros. trailera wynika natomiast, że w rozszerzeniu bohaterka zmierzy się z Jokerem i członkami jego gangu (nie zabraknie też oczywiście Harley Quinn).

Kilka dni temu ujawniono, że Batgirl: A Matter of Family zadebiutuje w połowie tego miesiąca.: 14 lipca DLC otrzymają bezpłatnie posiadacze przepustki sezonowej, a 21 lipca udostępniony on zostanie pozostałym graczom. Ci drudzy będą musieli za niego zapłacić 6,99 dolarów (ok. 27 zł). Warto zaznaczyć, że rozszerzenie ma się ukazać tylko na Xboksie One i PlayStation 4 – deweloperzy nie wspominają na razie o ewentualnym wydaniu dodatku na PC. Może mieć to związek z ciągłymi problemami, które trawią wersję komputerową – najprawdopodobniej twórcy chcą skupić się najpierw na naprawie edycji blaszakowej, a dopiero później udostępnić posiadaczom pecetów nową zawartość.