Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Batman: Arkham Knight - Batgirl: A Matter of Family (PC)

Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna

Batman: Arkham Knight - Batgirl: A Matter of Family

Pierwsze fabularne rozszerzenie DLC do gry Batman: Arkham Knight, przygotowane, w przeciwieństwie do gry podstawowej, przez ekipę WB Games Montreal, odpowiedzialną m.in. za poprzednią pełnoprawną część cyklu.

To jest dodatek do gry Batman: Arkham Knight.

Akcji | TPP | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie | beat 'em up

Okładka Batman: Arkham Knight - Batgirl: A Matter of Family (PC)

data premiery gry:

21lip2015

PS4 XONE

28paź2015

PC

Batman: Arkham Knight - Batgirl: A Matter of Family to pierwsze rozszerzenie fabularne do uznanej przygodowej gry akcji od studia RockSteady. Dodatek nie został jednak stworzony przez autorów „podstawki”, lecz przez ekipę WB Games Montreal, znaną z Batman: Arkham Origins.

W produkcji wcielamy się w Batgirl, która wraz z Robinem wyrusza na ratunek komisarzowi Gordonowi, porwanemu przez Jokera. Wydarzenia przedstawione w dodatku rozgrywają się jeszcze przed tymi ukazanymi w Batman: Arkham Asylum – pierwszej odsłonie cyklu.

Podczas zabawy trafiamy do zupełnie nowej lokacji Seagate Amusement Park – parku rozrywki wybudowanego na szczycie platformy wiertniczej. To właśnie tam Joker bawi się z nami w kotka i myszkę, posyłając przeciw bohaterom kolejne zastępy wrogów i stawiając nas przed szeregiem zadań. Oprócz misji głównych, nie zabrakło także questów pobocznych oraz znajdziek poukrywanych w na terenie całej lokacji.

Rozgrywka odbiega nieco od tego, z czym mieliśmy do czynienia w „podstawce”. Batgirl nie jest bowiem tak silna jak Batman, ale za to jest biegła w hakowaniu, dzięki czemu może kontrolować niektóre urządzenia, co przydaje się nie tylko podczas walki, ale także w trakcie rozwiązywania łamigłówek. Nie zabrakło również systemu Dual Play, pozwalającego na przełączanie się pomiędzy postaciami podczas walki, dzięki czemu możemy wykonywać chociażby efektowne „finishery”.

Batgirl: A Matter of Family wymaga do działania podstawowej wersji Batman: Arkham Knight.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Gry podobne do Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna

Klasyfikacja PEGI Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Batman: Arkham Knight – DLC Batgirl: A Matter of Family debiutuje na PS4 i XONE
Batman: Arkham Knight – DLC Batgirl: A Matter of Family debiutuje na PS4 i XONE

wiadomość15 lipca 2015

Batgirl: A Matter of Family, pierwszy dodatek fabularny do Batman: Arkham Knight, mogą już pobierać posiadający przepustkę sezonową użytkownicy konsol PlayStation 4 i Xbox One. Pozostali posiadacze tych platform będą musieli poczekać na premierę tego DLC do 21 lipca .

Batman: Arkham Knight - dodatki na PC ukażą się później; wydawca zmieni wewnętrzne procedury
Batman: Arkham Knight - dodatki na PC ukażą się później; wydawca zmieni wewnętrzne procedury

wiadomość11 lipca 2015

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała, że zamierza zmienić wewnętrzne procedury związane ze sprawdzaniem jakości wszystkich swoich gier. Jednocześnie zapewniono, że prace nad polepszeniem PC-towego Batman: Arkham Knight cały czas trwają, w związku z czym dodatki do tej wersji ukażą się dopiero wtedy, gdy gra wróci do sprzedaży.

Dodatek z Batgirl do Batman: Arkham Knight na nowym zwiastunie
Dodatek z Batgirl do Batman: Arkham Knight na nowym zwiastunie

wiadomość8 lipca 2015

Do premiery Batgirl: A Matter of Family – pierwszego fabularnego DLC do gry Batman: Arkham Knight – pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz możemy zobaczyć dodatek w akcji. Firma Warner Bros. opublikowała bowiem zwiastun rozszerzenia.

Batman: Arkham Knight - w dodatku Batgirl: A Matter of Family trafimy do nowej lokacji
Batman: Arkham Knight - w dodatku Batgirl: A Matter of Family trafimy do nowej lokacji

wiadomość7 lipca 2015

Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące Batgirl: A Matter of Family - pierwszego rozszerzenia do przygodowej gry akcji Batman: Arkham Knight. Dodatek przeniesie nas do zupełnie nowej lokacji Seagate Amusement Park, gdzie naszym zadaniem będzie uwolnienie porwanego komisarza Gordona.

Batman: Arkham Knight - data premiery fabularnego DLC z Batgirl
Batman: Arkham Knight - data premiery fabularnego DLC z Batgirl

wiadomość3 lipca 2015

Mimo kontrowersji związanych pecetową wersją gry Batman: Arkham Knight, koncern Warner Bros. nie zmienia planów wydawniczych dotyczących dodatków do gry. Firma ujawniła konkretną datę premiery pierwszego fabularnego rozszerzenia – Batgirl: A Matter of Family. DLC ukaże się w połowie lipca.

PC
PS4
XONE