Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Batman: Arkham Knight - Batgirl: A Matter of Family (PC)
OkładkaBatman: Arkham Knight - Batgirl: A Matter of Family (PC)

Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna

Batman: Arkham Knight - Batgirl: A Matter of Family

Pierwsze fabularne rozszerzenie DLC do gry Batman: Arkham Knight, przygotowane, w przeciwieństwie do gry podstawowej, przez ekipę WB Games Montreal, odpowiedzialną m.in. za poprzednią pełnoprawną część cyklu.

To jest dodatek do gry Batman: Arkham Knight.

Akcji | TPP | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie | beat 'em up

Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna Premiera

21lip2015

PS4 XONE

28paź2015

PC

Gry podobne do Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna

Spider-Man: Web of Shadows

Spider-Man: The Movie

The Hulk

Batman: Arkham Knight - Batgirl: A Matter of Family to pierwsze rozszerzenie fabularne do uznanej przygodowej gry akcji od studia RockSteady. Dodatek nie został jednak stworzony przez autorów „podstawki”, lecz przez ekipę WB Games Montreal, znaną z Batman: Arkham Origins.

W produkcji wcielamy się w Batgirl, która wraz z Robinem wyrusza na ratunek komisarzowi Gordonowi, porwanemu przez Jokera. Wydarzenia przedstawione w dodatku rozgrywają się jeszcze przed tymi ukazanymi w Batman: Arkham Asylum – pierwszej odsłonie cyklu.

Podczas zabawy trafiamy do zupełnie nowej lokacji Seagate Amusement Park – parku rozrywki wybudowanego na szczycie platformy wiertniczej. To właśnie tam Joker bawi się z nami w kotka i myszkę, posyłając przeciw bohaterom kolejne zastępy wrogów i stawiając nas przed szeregiem zadań. Oprócz misji głównych, nie zabrakło także questów pobocznych oraz znajdziek poukrywanych w na terenie całej lokacji.

Rozgrywka odbiega nieco od tego, z czym mieliśmy do czynienia w „podstawce”. Batgirl nie jest bowiem tak silna jak Batman, ale za to jest biegła w hakowaniu, dzięki czemu może kontrolować niektóre urządzenia, co przydaje się nie tylko podczas walki, ale także w trakcie rozwiązywania łamigłówek. Nie zabrakło również systemu Dual Play, pozwalającego na przełączanie się pomiędzy postaciami podczas walki, dzięki czemu możemy wykonywać chociażby efektowne „finishery”.

Batgirl: A Matter of Family wymaga do działania podstawowej wersji Batman: Arkham Knight.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE