Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2015, 10:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Batman: Arkham Knight - dodatki na PC ukażą się później; wydawca zmieni wewnętrzne procedury

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała, że zamierza zmienić wewnętrzne procedury związane ze sprawdzaniem jakości wszystkich swoich gier. Jednocześnie zapewniono, że prace nad polepszeniem PC-towego Batman: Arkham Knight cały czas trwają, w związku z czym dodatki do tej wersji ukażą się dopiero wtedy, gdy gra wróci do sprzedaży.

Jak wszyscy doskonale wiemy, PC-towa wersja gry Batman: Arkham Knight to bardzo niedopracowana i słabo zoptymalizowana produkcja, która mocno nadszarpnęła wizerunek firmy Warner Bros. Interactive Entertainment. Po fali krytyki wydawca zdecydował się zaprzestać sprzedaży tego wydania. Prace nad poprawą sytuacji cały czas trwają, w związku z czym na forum produkcji opublikowano kolejne oświadczenie, w który ponownie przeproszono fanów serii za zaistniałą sytuację i zapewniono, że tytuł wróci do sprzedaży, gdy zacznie spełniać najwyższe standardy. Niestety nie zdradzono dokładnego terminu, ale za to wyjawiono, że wydawca zamierza wyciągnąć wnioski z tej dotkliwej lekcji i postanowił zmienić wewnętrzne procedury sprawdzania wszystkich swoich gier.

Szczegółów na ten temat nie ujawniono, ale można podejrzewać, że firma zacznie się bardziej przykładać do testowania, zwłaszcza PC-towych wersji wydawanych przez siebie tytułów. Przypominam bowiem, że Batman: Arkham Knight to nie jedyne potknięcie tego wydawcy. Wystarczy chociażby wspomnieć o całkiem niedawnych premierowych problemach Mortal Kombat X (m.in. dziwny system ściągania poszczególnych fragmentów gry, niezbyt dobra optymalizacja itd.).

Batman: Arkham Knight - dodatki na PC ukażą się później; wydawca zmieni wewnętrzne procedury - ilustracja #1

Czas pokaże, co z tego wszystkiego wyniknie. Na koniec warto jednak jeszcze wspomnieć, że dodatki do Arkham Knight w wersji PC zostaną wypuszczone, gdy gra wróci do sprzedaży. Oznacza to, że zaplanowane na 14 lipca (dla posiadaczy Season Passa, pozostali gracze poczekają do 21 lipca) Batgirl: A Matter of Family zadebiutuje na komputerach w późniejszym czasie.

Batman: Arkham Knight to czwarta pełnoprawna odsłona serii Batman: Arkham i trzecia stworzona przez ekipę RockSteady Studios. Tytuł zadebiutował na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych 23 czerwca. O ile edycja na urządzenia firm Sony i Microsoft nie sprawiała żadnych większych problemów, tak na PC-tach tytuł jest daleki od ideału. Okazało się jednak, że za komputerowy port odpowiada kilkunastoosobowa ekipa Iron Galaxy Studios, ale i jej nie należy winić za taki stan rzeczy, a samo Warner Bros., które zdawało sobie sprawę z licznych błędów, ale i tak postanowiło wypuścić tytuł na rynek.