Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2015, 17:30

autor: Pirlond

Batman: Arkham Knight - data premiery fabularnego DLC z Batgirl

Mimo kontrowersji związanych pecetową wersją gry Batman: Arkham Knight, koncern Warner Bros. nie zmienia planów wydawniczych dotyczących dodatków do gry. Firma ujawniła konkretną datę premiery pierwszego fabularnego rozszerzenia – Batgirl: A Matter of Family. DLC ukaże się w połowie lipca.

Pierwsze fabularne DLC do Batman: Arkham Knight pojawi się jeszcze w tym miesiącu. - Batman: Arkham Knight - data premiery fabularnego DLC z Batgirl - wiadomość - 2015-07-03
Pierwsze fabularne DLC do Batman: Arkham Knight pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Przedstawiciele koncernu Warner Bros. podali konkretny termin debiutu Batgirl: A Matter of Family. A raczej dwa terminy, ponieważ pierwszy fabularny dodatek do Batman: Arkham Knight zostanie wydany w dwóch fazach. 14 lipca zostanie on udostępniony osobom, które wykupiły przepustkę sezonową. Reszta graczy będzie musiała natomiast uzbroić się w cierpliwość – oni rozszerzenie dostaną tydzień później, a więc 21 lipca. I oczywiście będą musieli zapłacić – DLC zostało bowiem wycenione na 5,79 funta brytyjskiego (około 34 zł). Pakiet dystrybuowany ma być za pośrednictwem usług Steam (PC), Xbox Live (Xbox One) oraz PlayStation Network (PlayStation 4).

Akcja dodatku osadzona zostanie przed wydarzeniami z podstawowego Batman: Arkham Knight. Tym razem wcielimy się jednak nie w Mrocznego Rycerza, ale jego towarzyszkę – Barbarę Gordon, która jako Batgirl walczyła z przestępczością Gotham nim została przykuta do wózka inwalidzkiego. Być może rozszerzenie pokaże, w jaki sposób bohaterka została sparaliżowana. Zawarta w DLC mini-kampania składać będzie się z kilku głównych i pobocznych misji, nie zabraknie też paru zagadek do rozwiązania, a także nowych lokacji do zwiedzenia.

Warto jeszcze zaznaczyć, że nad dodatkiem Batgirl: A Matter of Family pracuje montrealski oddział Warner Bros. Interactive odpowiedzialny za powstanie Batman: Arkham Origins, a nie studio Rocksteady. Przyszłymi rozszerzeniami zajmować mają się jednak twórcy podstawki.

Batman: Arkham Knight jest kolejną, a zarazem ostatnią odsłoną przygód Mrocznego Rycerza stworzoną przez studio Rocksteady. Do znanych z poprzednich części cyklu mechanizmów rozgrywki deweloperzy wprowadzili kilka zmian, w tym możliwość przemieszczania się po ulicach Gotham za pomocą pojazdu – sławnego Batmobila.