Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2015, 18:10

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Brytyjska armia w kolejnym dodatku do Company of Heroes 2?

Wygląda na to, że wkrótce gra Company of Heroes 2 zostanie uzupełniona o nową frakcję. Deweloperzy ze studia Relic Entertainment opublikowali w Internecie zdjęcie sugerujące, że w kolejnym rozszerzeniu zamierzają dodać do swojej strategii brytyjską armię.

Fragment zdjęcia z wojskami Wielkiej Brytanii. - Brytyjska armia w kolejnym dodatku do Company of Heroes 2? - wiadomość - 2015-07-03
Fragment zdjęcia z wojskami Wielkiej Brytanii.

Od premiery ostatniego dużego dodatku do Company of Heroes 2 minęło już kilka miesięcy – pakiet Ofensywa w Ardenach ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Wielu fanów zaczęło więc z niecierpliwością wypatrywać wieści o kolejnych rozszerzeniach. I nareszcie się doczekali – na oficjalnym Twitterze strategicznego cyklu autorstwa studia Relic Entertainment pojawiła się bowiem grafika sugerująca, że deweloperzy pracują nad nową zawartością, która być może wkrótce zostanie przez nich oficjalnie zapowiedziana. Opublikowane zdjęcie przedstawia brytyjską armię, a konkretnie kilku żołnierzy, czołg Sherman Firefly oraz samolot Hawker Typhoon. Najprawdopodobniej to więc wojska Jej Królewskiej Mości będą głównym daniem trzeciego znaczącego rozszerzenia do drugiej części serii Company of Heroes.

Szczególnie, że w lutym uważni fani w danych jednej z ówczesnych aktualizacji gry odnaleźli nawiązanie do brytyjskiej frakcji. W jednym z plików tekstowych natrafiono na wzmiankę o zestawach umiejętności dowódców stojących na czele armii Wielkiej Brytanii. Oczywiście to jeszcze nic pewnego i należy poczekać na formalną zapowiedź ewentualnego dodatku. Ta zaś jest najprawdopodobniej tylko kwestią czasu – nieco ponad rok temu deweloperzy ze studia Relic Entertainment w jednym z wywiadów podkreślili, że zamierzają rozwijać produkcję Company of Heroes 2 przez kolejne pięć lat.

Company of Heroes 2 jest kontynuacją strategii czasu rzeczywistego wydanej w 2006 roku. Podobnie jak „jedynka”, akcja drugiej części cyklu osadzona jest w czasach II wojny światowej. Tym razem jednak miejscem wirtualnych zmagań jest nie front zachodni, a wschodni. Produkcja doczekała się dwóch obszernych dodatków – Armii Frontu Zachodniego i Ofensywy w Ardenach.