Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Company of Heroes 2: The Western Front Armies (PC)
OkładkaCompany of Heroes 2: The Western Front Armies (PC)

Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego PC

Company of Heroes 2: The Western Front Armies

Pierwszy duży i jednocześnie samodzielny dodatek do popularnej strategii wojennej Company of Heroes 2 studia Relic Entertainment.

To jest dodatek do gry Company of Heroes 2.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | strategiczne wojenne

Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego Premiera PC

24czerwca2014

pudełko PL

24czerwca2014

producent: Relic Entertainment wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego

Company of Heroes 2

Blitzkrieg 3

Faces of War: Oblicza Wojny

The Western Front Armies to dodatek do wydanej w 2013 roku drugowojennej gry strategicznej Company of Heroes 2. Różni się on jednak od wcześniejszych pomniejszych DLC, że mamy tu do czynienia z samodzielnym rozszerzeniem, czyli niewymagającym posiadania na dysku podstawowej wersji gry. Charakterystyczne cechy dodatku to również pokaźne rozmiary, a także przeznaczenie wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych.

Jak sugeruje sam tytuł, DLC koncentruje się na europejskim froncie zachodnim drugiej wojny światowej. Jest to spora odmiana w stosunku do „podstawki”, jako że była ona całkowicie skupiona na froncie wschodnim. „Westernizacja” gry objawia się głównie dodaniem dwóch stron konfliktu: sił Stanów Zjednoczonych oraz niemieckiego Oberkommando, czyli hitlerowskich oddziałów biorących udział w walkach w Europie Zachodniej. Co jednak ciekawe, The Western Front Armies nie stanowi jednolitej całości, ponieważ obie wymienione armie były wcześniej sprzedawane oddzielnie. Każda z owych dwóch frakcji otrzymała niedostępne wcześniej zdolności, ulepszenia, jak również możliwości taktyczne i strategiczne, a także – rzecz najważniejsza – zupełnie nowe jednostki (np. piechota z oddziałów powietrzno-desantowych, czołgi Sherman, działa Sturmtiger i Jagdtiger czy samoloty P-47 Thunderbolt).

Ponadto w skład dodatku weszło osiem nowych map do potyczek wieloosobowych, odzwierciedlających obszary zlokalizowane na froncie zachodnim. Co ciekawe, podczas generowania rozgrywek nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład armia amerykańska spotkała się w polu z wojskami radzieckimi, tocząc bój na terenie Rosji. Rozszerzenie oferuje również nowy system progresji, który urozmaica zabawę. Warto też wspomnieć, że chociaż The Western Front Armies jest dedykowane zabawie z żywymi przeciwnikami, posiadacze tego DLC mogą rozgrywać pojedynki również ze sztuczną inteligencją.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego cena w dniu premiery: 74,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 470 lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8