Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Company of Heroes 2: The Western Front Armies (PC)

Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego PC

Company of Heroes 2: The Western Front Armies

Pierwszy duży i jednocześnie samodzielny dodatek do popularnej strategii wojennej Company of Heroes 2 studia Relic Entertainment.

To jest dodatek do gry Company of Heroes 2.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Company of Heroes 2: The Western Front Armies (PC)

wydawca: SEGA

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24czerwca2014

24czerwca2014

pudełko PL

The Western Front Armies to dodatek do wydanej w 2013 roku drugowojennej gry strategicznej Company of Heroes 2. Różni się on jednak od wcześniejszych pomniejszych DLC, że mamy tu do czynienia z samodzielnym rozszerzeniem, czyli niewymagającym posiadania na dysku podstawowej wersji gry. Charakterystyczne cechy dodatku to również pokaźne rozmiary, a także przeznaczenie wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych.

Jak sugeruje sam tytuł, DLC koncentruje się na europejskim froncie zachodnim drugiej wojny światowej. Jest to spora odmiana w stosunku do „podstawki”, jako że była ona całkowicie skupiona na froncie wschodnim. „Westernizacja” gry objawia się głównie dodaniem dwóch stron konfliktu: sił Stanów Zjednoczonych oraz niemieckiego Oberkommando, czyli hitlerowskich oddziałów biorących udział w walkach w Europie Zachodniej. Co jednak ciekawe, The Western Front Armies nie stanowi jednolitej całości, ponieważ obie wymienione armie były wcześniej sprzedawane oddzielnie. Każda z owych dwóch frakcji otrzymała niedostępne wcześniej zdolności, ulepszenia, jak również możliwości taktyczne i strategiczne, a także – rzecz najważniejsza – zupełnie nowe jednostki (np. piechota z oddziałów powietrzno-desantowych, czołgi Sherman, działa Sturmtiger i Jagdtiger czy samoloty P-47 Thunderbolt).

Ponadto w skład dodatku weszło osiem nowych map do potyczek wieloosobowych, odzwierciedlających obszary zlokalizowane na froncie zachodnim. Co ciekawe, podczas generowania rozgrywek nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład armia amerykańska spotkała się w polu z wojskami radzieckimi, tocząc bój na terenie Rosji. Rozszerzenie oferuje również nowy system progresji, który urozmaica zabawę. Warto też wspomnieć, że chociaż The Western Front Armies jest dedykowane zabawie z żywymi przeciwnikami, posiadacze tego DLC mogą rozgrywać pojedynki również ze sztuczną inteligencją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Gry podobne do Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego

Klasyfikacja PEGI Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 470 lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8
Armie Frontu Zachodniego - samodzielny dodatek do Company of Heroes 2 zadebiutował na rynku
Armie Frontu Zachodniego - samodzielny dodatek do Company of Heroes 2 zadebiutował na rynku

wiadomość24 czerwca 2014

Od dziś fani gry strategicznej Company of Heroes 2 mogą nabyć samodzielne rozszerzenie Armie Frontu Zachodniego (The Western Front Armies), które dedykowane jest zabawie w multiplayerze. Tytuł można nabyć u polskich sprzedawców w cenie około 60 zł.

Company of Heroes 2: The Western Front Armies ukaże się 24 czerwca
Company of Heroes 2: The Western Front Armies ukaże się 24 czerwca

wiadomość9 maja 2014

24 czerwca ukaże się The Western Front Armies - samodzielne rozszerzenie do gry Company of Heroes 2. Firma Sega, wydawca produkcji, opublikowała również zwiastun zachęcający do składania zamówień przedpremierowych. Produkcję wyceniono na 19,99 euro, czyli około 84 zł.

Company of Heroes 2: The Western Front Armies - zobacz zwiastun dodatku
Company of Heroes 2: The Western Front Armies - zobacz zwiastun dodatku

wiadomość30 marca 2014

Na imprezie EGX Rezzed zaprezentowano pierwszy zwiastun Company of Heroes 2: The Western Front Armies - samodzielnego rozszerzenia do drugiej odsłony popularnej serii strategii czasu rzeczywistego. Jego premiera odbędzie się w czerwcu bieżącego roku.

Company of Heroes 2 otrzyma samodzielny multiplayerowy dodatek o nazwie The Western Front Armies
Company of Heroes 2 otrzyma samodzielny multiplayerowy dodatek o nazwie The Western Front Armies

wiadomość28 marca 2014

Studio Relic Entertainment zapowiedziało The Western Front Armies, duży samodzielny dodatek do drugowojennej gry strategicznej Company of Heroes 2. DLC będzie przeznaczone do rozgrywek wieloosobowych i doda dwie strony konfliktu z frontu zachodniego – armię amerykańską oraz nową odmianę sił niemieckich. Dodatek trafi w ręce graczy w czerwcu bieżącego roku.