Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2014, 19:26

autor: Draug

Company of Heroes 2 otrzyma samodzielny multiplayerowy dodatek o nazwie The Western Front Armies

Studio Relic Entertainment zapowiedziało The Western Front Armies, duży samodzielny dodatek do drugowojennej gry strategicznej Company of Heroes 2. DLC będzie przeznaczone do rozgrywek wieloosobowych i doda dwie strony konfliktu z frontu zachodniego – armię amerykańską oraz nową odmianę sił niemieckich. Dodatek trafi w ręce graczy w czerwcu bieżącego roku.

Choć Company of Heroes 2 – udana strategia czasu rzeczywistego w realiach drugiej wojny światowej, wydana w czerwcu 2013 roku – doczekało się całkiem pokaźnej ilości pomniejszych dodatków, rozbudowujących grę o nowe misje czy jednostki, do tej pory brakowało mu dużego rozszerzenia z prawdziwego zdarzenia. Sytuacja ta zmieni się za sprawą The Western Front Armies – będzie to pokaźnych rozmiarów DLC przeznaczone do zabawy w trybie multiplayer. Co najważniejsze, dodatek będzie samodzielny (standalone), a więc uruchomienie go stanie się możliwe nawet bez zainstalowania podstawowej wersji gry. Premierę wyznaczono na czerwiec bieżącego roku.

Jedyny udostępniony dotąd obrazek z The Western Front Armies. Kto stęsknił się za chłopcami z amerykańskich sił powietrzno-desantowych? - Company of Heroes 2 otrzyma samodzielny multiplayerowy dodatek o nazwie The Western Front Armies - wiadomość - 2014-03-28
Jedyny udostępniony dotąd obrazek z The Western Front Armies. Kto stęsknił się za chłopcami z amerykańskich sił powietrzno-desantowych?

Jak sugeruje sam tytuł, rozszerzenie skoncentruje się na europejskim froncie zachodnim drugiej wojny światowej. Jest to spora odmiana w stosunku do oryginalnego Company of Heroes 2, jako że „podstawka” była całkowicie skupiona na froncie wschodnim. „Westernizacja” gry objawi się głównie dodaniem dwóch stron konfliktu: sił Stanów Zjednoczonych oraz niemieckiego Oberkommando, czyli hitlerowskich oddziałów biorących udział w walkach w Europie Zachodniej. Co ciekawe, obie armie będą sprzedawane oddzielnie – sugerowana cena jednej wyniesie 12,99 dolarów (ok. 40 zł), lecz możliwe stanie się kupienie obu naraz w zestawie za 19,99 dolarów (ok. 60 zł).

Twórcy obiecują, że każda z tych dwóch frakcji otrzyma zupełnie nowe jednostki, a także niedostępne wcześniej zdolności, ulepszenia, jak również możliwości taktyczne i strategiczne. Ponadto w skład dodatku wejdzie osiem nowych map do potyczek wieloosobowych, odzwierciedlających obszary zlokalizowane na froncie zachodnim. Co ciekawe, podczas generowania rozgrywek nic nie stanie na przeszkodzie, by na przykład armia amerykańska spotkała się w polu z wojskami radzieckimi, tocząc bój na terenie Rosji. Warto też wspomnieć, że chociaż The Western Front Armies jest dedykowane zabawie z żywymi przeciwnikami, posiadacze tego DLC będą mogli rozgrywać pojedynki również ze sztuczną inteligencją.