Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2015, 16:37

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Master of Orion: Conquer the Stars - poznaliśmy wymagania nowej odsłony słynnego cyklu strategii

Firma Wargaming.net opublikowała na karcie produktu w sklepie Steam wymagania sprzętowe Master of Orion: Conquer the Stars. Miłośnicy strategii nie mają się o co martwić, gdyż gra zadziała także na starszych maszynach.

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że firma Wargaming zamierza przywrócić do życia serię kosmicznych strategii Master of Orion. Produkcja zatytułowana Master of Orion: Conquer the Stars ukaże się dopiero za jakiś czas (nie znamy niestety daty premiery), ale już dziś wiemy jaki sprzęt potrzebny będzie do zabawy. Na karcie tytułu w sklepie Steam opublikowano bowiem wymagania, z którymi zapoznacie się nieco dalej. Deweloperzy nie zamierzają wygnać graczy do sklepów po nowe podzespoły, gdyż do rozgrywki w minimalnych ustawieniach wystarczy starszy komputer z 2 GB pamięci RAM i kartą grafiki z 256 MB pamięci. W rekomendowanej konfiguracji znajduje się sprzęt ze średniej półki. Wystarczy bowiem procesor z rodziny i5 (nie podano żadnego modelu) oraz układ graficzny z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 9, czyli nic szczególnego, co mogłoby wprawić dzisiaj w przerażenie gracza PC-towego.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Core 2 Duo lub podobny;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 9.0c i 256 MB pamięci;
  • Pamięć: 2 GB RAM;
  • Twardy dysk: 8 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows Vista SP2 / 7 / 8.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Core i5 / i7 lub podobny;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 9.0c, wsparciem dla PS 3.0 i 1 GB pamięci;
  • Pamięć: 4 GB RAM.
Nowe Master of Orion nie będzie wymagać nowego komputera. - Master of Orion: Conquer the Stars - poznaliśmy wymagania nowej odsłony słynnego cyklu strategii - wiadomość - 2015-07-03
Nowe Master of Orion nie będzie wymagać nowego komputera.

Master of Orion: Conquer the Stars tworzone jest przez ekipę NGD Studios, która w swoim portfolio ma takie tytuły jak Champions of Regnum, Bunch of Heroes i Finn and Jake’s Epic Quest. Ciężko więc powiedzieć byśmy mieli do czynienia ze studiem, które zagwarantuje wysoką jakość produkcji, ale miejmy nadzieję, że Wargaming dopilnuje, by na rynek trafiła gra godna noszonego przez siebie tytułu.

Master of Orion: Conquer the Stars ma oferować rozgrywkę utrzymaną w stylu poprzednich odsłon cyklu. Do zadań gracza należeć będzie więc zarządzanie kosmiczną cywilizacją, rozwijanie technologii oraz oczywiście walka. Całość uzupełniać ma ścieżka dźwiękowa tworzona przez kompozytorów znanych z poprzednich części serii.