Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2015, 12:50

Wargaming.net pracuje nad rebootem Master of Orion

Firma Wargaming.net zapowiedziała Master of Orion: Conquer the Stars - czwartą odsłonę legendarnej serii strategii 4X. Tytuł powstaje we współpracy ze studiem NGS Studios oraz oryginalnymi twórcami.

Na ogłoszenie czwartej części Master of Orion czekaliśmy 12 lat. - Wargaming.net pracuje nad rebootem Master of Orion - wiadomość - 2015-06-09
Na ogłoszenie czwartej części Master of Orion czekaliśmy 12 lat.
Master of Orion: Conquer the Stars w skrócie:
  • Producent: Wargaming.net, NGD Studios.
  • Gatunek: kosmiczna strategia turowa.
  • Platforma sprzętowa: PC.
  • Data premiery: nie podano.
  • Inne: strategia 4X, czwarta odsłona serii.

Kiedy w 2013 roku studio Wargaming.net wykupiło od bankrutującej firmy Atari prawa do marki Master of Orion, można było spodziewać się, że prędzej czy później doczekamy się czwartej odsłony kultowej serii strategii 4X (eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate). Jak się okazuje, Master of Orion: Conquer the Stars tworzony jest we współpracy ze studiem NGD Studios (Bunch of Heroes), a w prace zaangażowani są także twórcy poprzednich odsłon, co według Andrésa Chilkowskiego z NGD Studios ma zagwarantować, że pomimo pewnych zmian rozgrywka pozostanie równie wciągająca, jak w trzech wcześniejszych odsłonach serii. Z kolei Victor Kislyi z Wargaming.net stwierdził, że prace nad nowym Master of Orion są niejako powrotem do początków firmy (dokładniej – serii Massive Assault):

Master of Orion to gra, która sprawia, że Wargaming wraca do swych prawdziwych korzeni, nie tylko jako firma, ale również ma wpływ na mnie osobiście, bo obie części serii spowodowały moje zainteresowanie grami i wpłynęły na sposób ich tworzenia. Kultowa rozgrywka w serii przeszła próbę czasu, a współpraca z NGD Studios jest ekscytującym momentem dla zespołu.”

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to nie będzie ona odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony serii. Znów więc będziemy zarządzać naszą cywilizacją w systemie turowym, kolonizując kolejne planety, rozwijając technologię oraz układając się z innymi rasami (tych ma być 13, a wszystkie znane ze wcześniejszych odsłon serii, jak choćby Alkari, Psiloni oraz – rzecz jasna – ludzie). Zwiedzimy 20 układów słonecznych i ponad 100 gwiazd, a na odkrycie czekać będzie niemal 100 unikatowych technologii wraz z ponad 24 strukturami do wybudowania. Jak łatwo zgadnąć, doczekamy się też odświeżonej oprawy graficznej (jakby nie patrzeć, ostatnia część cyklu – Master of Orion III – ukazała się w 2003 roku), ponadto przebudowany zostanie interfejs. Twórcy obiecują też zaangażowanie „znanych aktorów” do podkładania głosów postaci oraz ścieżkę dźwiękową od kompozytora znanego z MoO, jak również nowe samouczki.

Poniżej możecie zobaczyć ujawnione screeny z gry.