Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2013, 10:28

autor: Orlov

Marka Total Annihilation w rękach nowego właściciela

Amerykański oddział Atari, szykujący się do ogłoszenia bankructwa, przeprowadził aukcję swoich praw własnościowych do marek takich jak Total Annihilation czy Master of Orion.

Fani Total Annihilation mogą być spokojni o przyszłość swojej ukochanej marki. - Marka Total Annihilation w rękach nowego właściciela - wiadomość - 2013-07-22
Fani Total Annihilation mogą być spokojni o przyszłość swojej ukochanej marki.

Amerykański oddział Atari, chcąc odłączyć się od swojej zadłużonej firmy-matki, zmuszony został do ogłoszenia bankructwa i zorganizowania wyprzedaży posiadanych przez siebie aktywów. Na sprzedaż trafiły prawa własnościowe do takich marek jak Total Annihilation, Master of Orion, czy Battlezone. Pomimo tego, że transakcje nie zostały jeszcze oficjalnie sfinalizowane, poznaliśmy deweloperów składających najwyższe oferty.

Najgorętsze reakcje zdają się wywoływać losy Total Annihilation. Najwyższą kwotę odstępnego za prawa do tej strategii zaproponowało studio Wargaming – twórcy hitowego World of Tanks. Dlaczego wiadomość ta rozpętała burzę dyskusji i spekulacji pośród fanów tytułu? Otóż w lutym tego roku Wargaming dokonało przejęcia Gas Powered Games (GPG), któremu zawdzięczamy między innymi serię Dungeon Siege, a także strategię Supreme Commander.

W swoim czasie Total Annihilation imponowało skalą bitew - Marka Total Annihilation w rękach nowego właściciela - wiadomość - 2013-07-22
W swoim czasie Total Annihilation imponowało skalą bitew

Przypomnijmy, że GPG zostało założone przez Chrisa Taylora – obecnego prezesa firmy, a przede wszystkim twórcę Total Annihilation. Powyższe fakty w powiązaniu z deklaracjami Chrisa Taylora o chęci stworzenia kontynuacji swojego dzieła wskazują, że jesteśmy coraz bliżej otrzymania sequelu tej klasycznej strategii. Pamiętajmy jednak, że na chwilę obecną nie ma żadnych oficjalnych informacji w tym temacie – na razie Total Annihilation 2 musi pozostać w sferze spekulacji i marzeń fanów.

Dzięki aukcji nie tylko Total Annihilation znajdzie nowy dom. Wszystko wskazuje na to, że kultowa seria Master of Orion także stanie się własnością Wargaming. Battlezone trafi najprawdopodobniej w ręce studia Rebellion, znanego między innymi z taktycznego Ground Control. Z losami pozostałych marek Atari zapoznać możecie się w tym dokumencie.

Oficjalne ogłoszenie i zatwierdzenie wszelkich transakcji związanych z wyprzedażą ogłoszone zostaną już 24 lipca tego roku.

Total Annihilation to stworzona przez Chrisa Taylora i studio Cavedog Entertainment strategia czasu rzeczywistego (RTS). Wydana w 1997 roku z miejsca stała się klasykiem w swoim gatunku. Oferując niezwykle atrakcyjną rozrywkę w klimatach science-fiction, zaskarbiła sobie rzesze fanów. W pełni trójwymiarowy świat oraz wpływ ukształtowania terenu na nasze poczynania wprowadzały w tamtym czasie nową jakość do gatunku. Od czasu premiery tytułu co pewien czas pojawiają się plotki na temat kontynuacji tej kultowej gry.