Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2013, 12:45

Atari wystawi na sprzedaż marki RollerCoaster Tycoon, Test Drive i Total Annihilation

Firma Atari ogłosiła, że ma zamiar wystawić na sprzedaż licencje znanych marek. Mowa o RollerCoaster Tycoon, Test Drive oraz Total Annihilation. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, aukcja wystartuje w lipcu tego roku.

Atari ma nadzieję na pozytywny finał licytacji swoich klasycznych marek - Atari wystawi na sprzedaż marki RollerCoaster Tycoon, Test Drive i Total Annihilation - wiadomość - 2013-05-23
Atari ma nadzieję na pozytywny finał licytacji swoich klasycznych marek

Koncern Atari, który ogłosił bankructwo na początku 2013 roku, zamierza pozbyć się praw do takich marek jak RollerCoaster Tycoon, Test Drive oraz Total Annihilation. Pierwszą z wymienionych będzie można zakupić za 3,5 miliona dolarów, a pozostałe odpowiednio za 1,5 miliona oraz raptem 250 tys. dolarów. Podane kwoty to próg minimalny, więc możliwe, że uda się je sprzedać za dużo większe pieniądze w zależności od tego, jakie wzbudzą zainteresowanie u potencjalnych inwestorów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, aukcja ruszy w lipcu tego roku.

Test Drive Unlimited doczekało się dwóch odsłon – szczególnie pierwszą część przyjęto z entuzjazmem - Atari wystawi na sprzedaż marki RollerCoaster Tycoon, Test Drive i Total Annihilation - wiadomość - 2013-05-23
Test Drive Unlimited doczekało się dwóch odsłon – szczególnie pierwszą część przyjęto z entuzjazmem

W ciągu ostatnich lat największą popularność zyskały kolejne odsłony wyścigowego cyklu Test Drive. Szczególnie dotyczy to dwóch części Unlimited stworzonych przez nieistniejące już Eden Games, bo o wyprodukowanej przez studio Slightly Mad (NFS: Shift i Shift 2: Unleashed) grze o podtytule Ferrari Racing Legends większość graczy chciałaby zapomnieć. Pozostałe marki swoje lata świetności mają dawno za sobą. Ostatnia odsłona RollerCoastera ukazała się tylko na przenośną konsolkę Nintendo 3DS, a poprzednia, duża część zadebiutowała na pecetach prawie dekadę temu.

RollerCoaster Tycoon III, ostatnia duża odsłona, doczekała się jeszcze dwóch dodatków w 2005 roku - Atari wystawi na sprzedaż marki RollerCoaster Tycoon, Test Drive i Total Annihilation - wiadomość - 2013-05-23
RollerCoaster Tycoon III, ostatnia duża odsłona, doczekała się jeszcze dwóch dodatków w 2005 roku

Koncern Atari najmniejszego zysku spodziewa się po Total Annihilation, docenionej przez graczy strategii w klimatach science-fiction, opracowanej przez Chrisa Taylora i studio Cavedog Entertainment. Możliwe, że twórca oryginału, który obecnie pracuje w Wargaming.net, firmie znanej z World of Tanks, będzie zainteresowany pozyskaniem praw do swojego tytułu.

Przywodzi wspomnienia, prawda? - Atari wystawi na sprzedaż marki RollerCoaster Tycoon, Test Drive i Total Annihilation - wiadomość - 2013-05-23
Przywodzi wspomnienia, prawda?

Atari, legenda branży komputerowej, pójdzie w ślady THQ, które wyprzedało na aukcji licencje zainteresowanym wydawcom kilka miesięcy temu, a pozostałe aktywa firmy rozeszły się w kwietniu tego roku. Na taki krok zdecydowano się, gdyż – według źródeł Wall Street Journal, na które powołuje się serwis GamesIndustry International – nie udało się znaleźć nabywcy chętnego na przejęcie wszystkich marek.

Atari ma nadzieję na przynajmniej 22,2 miliony dolarów zysku ze sprzedaży licencji. Jednakże można to uznać za porywanie się z motyką na słońce, gdyż pod koniec stycznia bieżącego roku z przeszło 180 potencjalnych nabywców tylko 15 wzięło udział we wstępnej licytacji. Żadna z zaproponowanych kwot nie usatysfakcjonowała koncernu, dlatego postanowiono rozsprzedać aktywa marka po marce.