Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2013, 17:50

Studio twórców Test Drive Unlimited zostało oficjalnie zamknięte

Studio Eden Games zostało już formalnie zlikwidowane przez firmę Atari. Deweloper odpowiadał za produkcję dwóch odsłon Test Drive Unlimited, serii V-Rally oraz gier Need for Speed: Porsche Unleashed i Alone in the Dark z 2008 roku.

Francuskie studio Eden Games zostało już formalnie zlikwidowane przez jego właściciela, firmę Atari. Spółka planowała jego zamknięcie od ubiegłego roku, kiedy ogłosiła swe zamiary w raporcie finansowym. Podanymi wówczas przyczynami tej decyzji były słabe wyniki ostatnich gier dewelopera oraz zmiana długoterminowej strategii Atari. Powstały w latach 90 zespół odpowiadał za stworzenie wyścigowej serii V-Rally, konsolowej wersji jednej z odsłon cyklu Need for Speed (Porsche Unleashed), dwóch części Test Drive Unlimited, a także Alone in the Dark z 2008 roku.

W ostatnich latach studio nie miało szczęścia, a jego kolejne produkcje były coraz gorzej przyjmowane przez odbiorców. Wydany w 2011 roku Test Drive Unlimited 2 okazał się ostatnim gwoździem do trumny. Tytuł trapił szereg poważnych problemów technicznych i niedoróbek, które negatywnie wpłynęły na sprzedaż i odbiór wśród graczy, poważnie nadwątlając reputację dewelopera. Twórcy produkcji zrzucali winę za zaistniałą sytuację na Atari, które miało stawiać nierealne terminy i sprawić, że na półki sklepowe trafił nieskończony produkt. Niedługo po debiucie TDU 2, Francuzi zorganizowali nawet strajk, sprzeciwiając się planowanemu wówczas zwolnieniu 2/3 załogi oraz domagając się zmian i rozmów z kierownictwem właściciela. Wszystkie te działania spełzły jednak na niczym. Przez minione dwa lata, okrojone do kilkunastu osób Eden Games zajmowało się już tylko zapewnieniem wsparcia i poprawek dla swoich gier.

Test Drive Unlimited 2 oferował otwarty świat i szerokie możliwości rozgrywek wieloosobowych