Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2013, 12:55

autor: Marcin Skierski

Microsoft szykuje na E3 „duże” ogłoszenie dla posiadaczy Xboksa 360

Phil Spencer powiedział serwisowi GameSpot, że firma Microsoft szykuje na targi E3 „duże” ogłoszenie dla posiadaczy Xboksa 360. Amerykański gigant będzie wspierał swoją starszą konsolę jeszcze przez kilka lat, podobnie jak koncern Electronic Arts.

Phil Spencer, wiceprezes Microsoft Game Studiuos, wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu GameSpot na temat żywotności Xboksa 360. Amerykański koncern chce wspierać swoją starszą konsolę jeszcze kilka lat po premierze Xboksa One, a na czerwcowych targach E3 mamy doczekać się „dużego” ogłoszenia w tej sprawie.

Firma Microsoft nie chce popełnić błędu sprzed lat, gdy pierwszy Xbox szybko został porzucony po premierze swojego następcy. W przypadku Xboksa 360 ma być inaczej i na czerwcowych targach E3 w Los Angeles mamy spodziewać się „dużego” ogłoszenia dotyczącego tej konsoli. Spencer nie zdradził żadnych szczegółów na ten temat. Dodał tylko, że wspomniane ogłoszenie „zaskoczy ludzi”.

Xbox 360 nie zostanie porzucony przez firmę Microsoft po premierze Xboksa One - Microsoft szykuje na E3 „duże” ogłoszenie dla posiadaczy Xboksa 360 - wiadomość - 2013-05-23
Xbox 360 nie zostanie porzucony przez firmę Microsoft po premierze Xboksa One

Serwis GameSpot w tym samym wywiadzie dowiedział się również, że Microsoft będzie wspierał Xboksa 360 przez najbliższe lata. Trudno powiedzieć w jak dużym stopniu i ile lat będzie to trwało, ale z pewnością nie powtórzy się sytuacja z pierwszym Xboksem. To są na pewno dobre informacje dla kilkudziesięciu milionów posiadaczy Xboksa 360, którzy nie zamierzają od razu kupować konsoli nowej generacji.

Podobną deklarację serwisowi GameSpot złożył Blake Jorgensen z firmy Electronic Arts. Powiedział on, że amerykański gigant będzie wydawał gry na konsole obecnej generacji „przynajmniej do 2017 roku”. Oznacza to, że nie przestanie wspierać Xboksa 360 oraz PlayStation 3 przez najbliższe cztery lata. Ten okres może się nawet przedłużyć, jeśli będzie odpowiednie zainteresowanie ze strony konsumentów.

Zarówno Xbox One, jak i PlayStation 4 zadebiutują na rynku pod koniec bieżącego roku. Cieszą więc dzisiejsze doniesienia dające nadzieję posiadaczom obecnie dostępnych na rynku konsol, że jeszcze przez jakiś czas będą otrzymywać sporo nowych produkcji. Oczywiście z czasem będzie ich coraz mniej i w większości przypadków mogą to być tylko słabsze porty z mocniejszych platform sprzętowych, ale i tak jest to dobra informacja. Pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze w przyszłym roku użytkownicy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 dostaną też jakieś godne uwagi gry ekskluzywne, a nie tylko multiplatformowe tytuły.