Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 21:55

autor: Adrian Werner

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One

Na konferencji prasowej firma Microsoft ujawniła konsolę Xbox One. Zaoferuje ona bogate funkcje multimedialne oraz ulepszone sterowanie za pomocą pada i Kinecta. Pokazano również pierwszy zwiastun Call of Duty: Ghosts, a studio Remedy ujawniło strzępki informacji o grze Quantum Break. Ponadto zapowiedziano serię telewizyjną osadzoną w uniwersum Halo.

20:06 – To by było na tyle. Konferencja zakończona. Kolejne zapowiedzi i informacje otrzymamy dopiero na targach E3. Dajcie znać w komentarzach jakie są wasze wrażenia. My uważamy, że w porównaniu z konferencją Sony firma Microsoft wypadła dosyć blado.

20:02 - Mapy w multiplayerze będą dynamiczne i ulegać mają zmianom w trakcie meczów. Gra zaoferuje również więcej opcji modyfikowania wyglądu postaci. Pokazano też krótki filmik porównujący jakość modeli i map w Call of Duty: Ghost i Modern Warfare 3. Różnica jest ogromna. Co ciekawe, autorzy zachowają znak rozpoznawczy serii, czyli 60 klatek na sekundę.

20:00 Call of Duty: Ghost to nowe postacie, nowe wątki fabularne oraz nowy silnik. Za historię odpowiada Stephen Gaghan, czyli autor scenariusza do filmu Traffic. W momencie rozpoczęcia akcji gry Stany Zjednoczone są w ruinie. Tytułowe duchy to elita oddziałów partyzanckich. Podczas walki towarzyszyć nam będzie pies, a do stworzenia jego animacji użyto technologii motion-capture.

19:55 – To już prawie koniec. Nie podano ceny, ani daty premiery. Na te informacje oraz więcej gier poczekamy do E3. Konferencję zamyka Call of Duty: Ghost. Wszystkie DLC do tej produkcji ukażą się najpierw na konsoli Xbox One.

 

19:51– Xbox One zaoferuje również masę interaktywnych funkcji przy oglądaniu rozgrywek futbolu amerykańskiego. Dla nas to nic szczególnego, ale dla Amerykanów tak bliska współpraca z ligą NFL to bardzo duża sprawa.

19:50 – Firma ma też ambicje nie tylko dystrybuowania cudzych produkcji TV. Zamiast tego Microsoft chce stworzyć również własne programy. Na pierwszy rzut pójdzie serial telewizyjny osadzony w uniwersum Halo. Przy projekcie pomaga sam Steven Spielberg. Niestety, poza logiem nie pokazano żadnych materiałów graficznych.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #4

19:46 – Microsoft inwestuje potężnie we własne produkcje.. W ciągu pierwszego roku na Xboksa One trafi 15 gier na wyłączność, z czego osiem będzie nowymi markami.

19:45 – Niespodzianka! Ujawniono nową grę studia Remedy – Quantum Break.

19:40 – Zapowiedziano Forza Motorsports V na Xboksa One. Microsoft chwali się, że seria jest najlepiej ocenianą marką wśród gier wyścigowych w ostatnich dziesięciu latach. Gra będzie tytułem startowym. Więcej informacji ujawnionych zostanie na E3.

19:32 - EA Sports wesprze konsolę nowymi odsłonami serii FIFA, NBA Live, Madden i NCAA. Animacja w nich ma być dziesięciokrotnie bardziej dokładna niż w obecnych grach z cyklu. FIFA 14 otrzyma tryb Ultimate Team, który dostępny będzie jedynie w wersji na Xboksa One.

19:30 – Ulepszenia czekają też pada i współpracujący z tabletami i smartfonami system Smartglass. Microsoft poczynił również duże inwestycje w usługę Xbox Live. Jej nowa wersja będzie ściśle zintegrowana z Chmurą. Umożliwi to m.in. łatwe nagrywanie, edytowanie i dzielenie się zapisami rozgrywki. Zapewni to też skuteczniejsze wyszukiwanie kolegów do zabawy. Również wirtualne światy będą większe i pomieszczą liczniejsze populacje graczy.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #11

19:20 – Trochę informacji na temat bebechów konsoli - 8 GB pamięci RAM, USB 3.0, czytnik płyt Blu-ray. Trzy systemy operacyjne. Pierwszy to tradycyjny konsolowy OS do gier.. Drugi to rdzeń Windowsa 8, który obsługuje inne aplikacje. Trzeci jest do komunikacji między dwoma pozostałymi i przełączania między nimi. Również Kinect zostanie ulepszony, tak aby był znacznie szybszy i rejestrował najmniejsze ruchy użytkownika, a nawet bicie jego serca.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #12

19:16 – Xbox One potrafi błyskawicznie przełączać się pomiędzy poszczególnymi mediami. Interfejs będzie wspólny zarówno dla telewizji, jak i konsoli. Wzorem Windowsa 8 będziemy mogli podzielić ekran na dwie części, z różnymi funkcjami na każdej z nich. Urządzenie posiadać ma również Skype’a i usługę rekomendującą programy telewizyjne.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #13

19:15 – Xbox One ma być centrum rozrywki w dużym pokoju każdego domu. Konsola będzie pamiętała jakie filmy obejrzeliśmy, w jakie gry graliśmy i jakiej muzyki słuchaliśmy, jak również śledzić zainteresowania przyjaciół. Wszystko to w oparciu o interfejs obsługiwany Kinectem i komendami głosowymi.

19:10 – To już oficjalne – konsola otrzymała nazwę Xbox One.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #14

19:00 – Konferencja wystartowała!

18:40 - Według krótkiej, 30 sekundowej reklamy Call of Duty: Ghost nowa konsola Microsoftu nazwana została po prostu Xbox.

18:38 – Pozostały do konferencji czas umilić może lektura naszej relacji z podobnej imprezy, na której firma Sony ujawniła PlayStation 4.

18:30 - Do konferencji pozostało już tylko pół godziny. To dobra chwila na odrobinę wspominek. Xbox 360 trafił na rynek 22 listopada 2005 roku. Wraz z konsolą zadebiutowało osiemnaście tytułow startowych, wśród których znalazły się takie gry jak Call of Duty 2, Kameo: Elements of Power, Perfect Dark Zero oraz Project Gotham Racing 3. Do dnia dzisiejszego urządzenie sprzedało się w ponad 77 milionach egzemplarzy.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #15

Po kilkunastu miesiącach spekulacji wreszcie doczekaliśmy się dnia, w którym firma Microsoft ujawni następcę konsoli Xbox 360. Konferencja prasowa wystartuje o 19:00. Na niej dowiemy się wreszcie, czy prawdziwe są plotki o wymogu stałego podłączenia do Internetu. Poznamy również niektóre tytuły startowe. Prawdopodobnie ogłoszona zostanie również cena i dokładna data premiery.

  1. Xbox Event – oficjalna strona konferencji

Od 19:00 ta wiadomość będzie regularnie aktualizowana o nowe informacje i materiały graficzne. Zapraszamy więc do śledzenia naszej relacji oraz do dzielenia się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Na razie nasze informacje na temat konferencji są bardzo skromne. Wiemy, że pojawią się na niej nowe materiały video z Battlefield 4. Ujawnione również zostaną FIFA 14 i Call of Duty: Ghosts. Ponadto możemy spodziewać się zapowiedzi Forza 5 oraz nienazwanej jeszcze gry sportowej opartej na licencji Ultimate Fighting Championship. Na koniec warto dodać, że cała konferencja potrwa jedynie godzinę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.