Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 21:55

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One

Na konferencji prasowej firma Microsoft ujawniła konsolę Xbox One. Zaoferuje ona bogate funkcje multimedialne oraz ulepszone sterowanie za pomocą pada i Kinecta. Pokazano również pierwszy zwiastun Call of Duty: Ghosts, a studio Remedy ujawniło strzępki informacji o grze Quantum Break. Ponadto zapowiedziano serię telewizyjną osadzoną w uniwersum Halo.

20:06 – To by było na tyle. Konferencja zakończona. Kolejne zapowiedzi i informacje otrzymamy dopiero na targach E3. Dajcie znać w komentarzach jakie są wasze wrażenia. My uważamy, że w porównaniu z konferencją Sony firma Microsoft wypadła dosyć blado.

20:02 - Mapy w multiplayerze będą dynamiczne i ulegać mają zmianom w trakcie meczów. Gra zaoferuje również więcej opcji modyfikowania wyglądu postaci. Pokazano też krótki filmik porównujący jakość modeli i map w Call of Duty: Ghost i Modern Warfare 3. Różnica jest ogromna. Co ciekawe, autorzy zachowają znak rozpoznawczy serii, czyli 60 klatek na sekundę.

20:00 Call of Duty: Ghost to nowe postacie, nowe wątki fabularne oraz nowy silnik. Za historię odpowiada Stephen Gaghan, czyli autor scenariusza do filmu Traffic. W momencie rozpoczęcia akcji gry Stany Zjednoczone są w ruinie. Tytułowe duchy to elita oddziałów partyzanckich. Podczas walki towarzyszyć nam będzie pies, a do stworzenia jego animacji użyto technologii motion-capture.

19:55 – To już prawie koniec. Nie podano ceny, ani daty premiery. Na te informacje oraz więcej gier poczekamy do E3. Konferencję zamyka Call of Duty: Ghost. Wszystkie DLC do tej produkcji ukażą się najpierw na konsoli Xbox One.

 

19:51– Xbox One zaoferuje również masę interaktywnych funkcji przy oglądaniu rozgrywek futbolu amerykańskiego. Dla nas to nic szczególnego, ale dla Amerykanów tak bliska współpraca z ligą NFL to bardzo duża sprawa.

19:50 – Firma ma też ambicje nie tylko dystrybuowania cudzych produkcji TV. Zamiast tego Microsoft chce stworzyć również własne programy. Na pierwszy rzut pójdzie serial telewizyjny osadzony w uniwersum Halo. Przy projekcie pomaga sam Steven Spielberg. Niestety, poza logiem nie pokazano żadnych materiałów graficznych.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #4

19:46 – Microsoft inwestuje potężnie we własne produkcje.. W ciągu pierwszego roku na Xboksa One trafi 15 gier na wyłączność, z czego osiem będzie nowymi markami.

19:45 – Niespodzianka! Ujawniono nową grę studia Remedy – Quantum Break.

19:40 – Zapowiedziano Forza Motorsports V na Xboksa One. Microsoft chwali się, że seria jest najlepiej ocenianą marką wśród gier wyścigowych w ostatnich dziesięciu latach. Gra będzie tytułem startowym. Więcej informacji ujawnionych zostanie na E3.

19:32 - EA Sports wesprze konsolę nowymi odsłonami serii FIFA, NBA Live, Madden i NCAA. Animacja w nich ma być dziesięciokrotnie bardziej dokładna niż w obecnych grach z cyklu. FIFA 14 otrzyma tryb Ultimate Team, który dostępny będzie jedynie w wersji na Xboksa One.

19:30 – Ulepszenia czekają też pada i współpracujący z tabletami i smartfonami system Smartglass. Microsoft poczynił również duże inwestycje w usługę Xbox Live. Jej nowa wersja będzie ściśle zintegrowana z Chmurą. Umożliwi to m.in. łatwe nagrywanie, edytowanie i dzielenie się zapisami rozgrywki. Zapewni to też skuteczniejsze wyszukiwanie kolegów do zabawy. Również wirtualne światy będą większe i pomieszczą liczniejsze populacje graczy.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #11

19:20 – Trochę informacji na temat bebechów konsoli - 8 GB pamięci RAM, USB 3.0, czytnik płyt Blu-ray. Trzy systemy operacyjne. Pierwszy to tradycyjny konsolowy OS do gier.. Drugi to rdzeń Windowsa 8, który obsługuje inne aplikacje. Trzeci jest do komunikacji między dwoma pozostałymi i przełączania między nimi. Również Kinect zostanie ulepszony, tak aby był znacznie szybszy i rejestrował najmniejsze ruchy użytkownika, a nawet bicie jego serca.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #12

19:16 – Xbox One potrafi błyskawicznie przełączać się pomiędzy poszczególnymi mediami. Interfejs będzie wspólny zarówno dla telewizji, jak i konsoli. Wzorem Windowsa 8 będziemy mogli podzielić ekran na dwie części, z różnymi funkcjami na każdej z nich. Urządzenie posiadać ma również Skype’a i usługę rekomendującą programy telewizyjne.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #13

19:15 – Xbox One ma być centrum rozrywki w dużym pokoju każdego domu. Konsola będzie pamiętała jakie filmy obejrzeliśmy, w jakie gry graliśmy i jakiej muzyki słuchaliśmy, jak również śledzić zainteresowania przyjaciół. Wszystko to w oparciu o interfejs obsługiwany Kinectem i komendami głosowymi.

19:10 – To już oficjalne – konsola otrzymała nazwę Xbox One.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #14

19:00 – Konferencja wystartowała!

18:40 - Według krótkiej, 30 sekundowej reklamy Call of Duty: Ghost nowa konsola Microsoftu nazwana została po prostu Xbox.

18:38 – Pozostały do konferencji czas umilić może lektura naszej relacji z podobnej imprezy, na której firma Sony ujawniła PlayStation 4.

18:30 - Do konferencji pozostało już tylko pół godziny. To dobra chwila na odrobinę wspominek. Xbox 360 trafił na rynek 22 listopada 2005 roku. Wraz z konsolą zadebiutowało osiemnaście tytułow startowych, wśród których znalazły się takie gry jak Call of Duty 2, Kameo: Elements of Power, Perfect Dark Zero oraz Project Gotham Racing 3. Do dnia dzisiejszego urządzenie sprzedało się w ponad 77 milionach egzemplarzy.

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One - ilustracja #15

Po kilkunastu miesiącach spekulacji wreszcie doczekaliśmy się dnia, w którym firma Microsoft ujawni następcę konsoli Xbox 360. Konferencja prasowa wystartuje o 19:00. Na niej dowiemy się wreszcie, czy prawdziwe są plotki o wymogu stałego podłączenia do Internetu. Poznamy również niektóre tytuły startowe. Prawdopodobnie ogłoszona zostanie również cena i dokładna data premiery.

  1. Xbox Event – oficjalna strona konferencji

Od 19:00 ta wiadomość będzie regularnie aktualizowana o nowe informacje i materiały graficzne. Zapraszamy więc do śledzenia naszej relacji oraz do dzielenia się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Na razie nasze informacje na temat konferencji są bardzo skromne. Wiemy, że pojawią się na niej nowe materiały video z Battlefield 4. Ujawnione również zostaną FIFA 14 i Call of Duty: Ghosts. Ponadto możemy spodziewać się zapowiedzi Forza 5 oraz nienazwanej jeszcze gry sportowej opartej na licencji Ultimate Fighting Championship. Na koniec warto dodać, że cała konferencja potrwa jedynie godzinę.