Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczne3DS
Okładka RollerCoaster Tycoon 3D (3DS)
OkładkaRollerCoaster Tycoon 3D (3DS)

RollerCoaster Tycoon 3D 3DS

RollerCoaster Tycoon 3D to kolejna odsłona popularnej serii strategiczno-ekonomicznej, w której zarządzamy nowoczesnym parkiem rozrywki. To pierwsze wydanie cyklu na przenośnej konsoli firmy Nintendo.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa wesołego miasteczka | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RollerCoaster Tycoon 3D Premiera 3DS

19października2012

producent: n-Space wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

RollerCoaster Tycoon 3D to kolejna odsłona popularnej serii strategiczno-ekonomicznej, która największe triumfy święci na komputerach osobistych. Tym razem firma Atari postanowiła wydać nową część na przenośnej konsoli Nintendo 3DS.

Idea rozgrywki niezmiennie polega na zarządzaniu nowoczesnym parkiem rozrywki i kontrolowaniu wielu aspektów tego biznesu. Głównym zadaniem gracza jest rozbudowa wesołego miasteczka w taki sposób, by przyciągnąć do niego jak największą liczbę zwiedzających. W tym celu stawiamy coraz bardziej wymyślne kolejki górskie, ale także mniejsze sklepy i inne udogodnienia uprzyjemniające klientom korzystanie ze wszystkich atrakcji.

W stosunku do poprzednich odsłon serii wprowadzony został nowy tryb rozgrywki o nazwie Coaster Story, łączący elementy treningowe z serią wyzwań do zaliczenia. Całość została spójnie opowiedziana z pewnym wątkiem fabularnym w tle, w którym wcielamy się w wybraną postać. W miarę upływu czasu odkrywamy unikalne atrakcje i udogodnienia dla zwiedzających. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować klasyczny styl rozgrywki. Pozwala na to tryb Park Sandbox, w którym od podstaw budujemy swój park rozrywki, mając przy tym pełną dowolność. Autorzy nie narzucają w tym przypadku żadnych ograniczeń lub wymagań – tak naprawdę możemy grać w tej opcji zabawy niemal bez końca.

Po uruchomieniu programu w oczy rzuca się przejrzysta, trójwymiarowa oprawa graficzna. Immersję z wirtualnym światem możemy dodatkowo zwiększyć, aktywując tryb 3D. Autorzy przebudowali interfejs w taki sposób, by jak najbardziej pasował do specyfiki przenośnej platformy i pozwalał bez problemu wskoczyć do zabawy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI RollerCoaster Tycoon 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.