Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2011, 11:15

autor: Sarge

RollerCoaster Tycoon 3D - popularna seria strategiczno-ekonomiczna zmierza na 3DS

W przyszłym roku na rynku zadebiutuje RollerCoaster Tycoon 3D. Gra ukaże się wyłącznie na 3DS-ie i jest pierwszą odsłoną popularnej serii strategiczno-ekonomicznej dedykowaną przenośnej konsolce.

Firma Atari zapowiedziała grę RollerCoaster Tycoon 3D – kolejną odsłonę popularnej serii strategiczno-ekonomicznej, w której zarządzamy nowoczesnym parkiem rozrywki. Tytuł ukaże się wyłącznie na przenośną konsolkę Nintendo 3DS.

Głównym zadaniem gracza w RollerCoaster Tycoon 3D będzie rozbudowa parku rozrywki w taki sposób, by przyciągnąć do niego jak największą liczbę zwiedzających. W tym celu postawimy coraz bardziej wymyślne kolejki górskie, ale także mniejsze sklepy i inne udogodnienia uprzyjemniające klientom korzystanie ze wszystkich atrakcji.

RollerCoaster Tycoon 3D - popularna seria strategiczno-ekonomiczna zmierza na 3DS - ilustracja #1

W stosunku do poprzednich odsłon serii wprowadzony zostanie nowy tryb rozgrywki o nazwie Coaster Story, łączący elementy treningowe z serią wyzwań do zaliczenia. Całość ma być spójnie opowiedziana, najprawdopodobniej z pewnym wątkiem fabularnym w tle, w którym wcielimy się w wybraną postać. W miarę upływu czasu odkryjemy unikalne atrakcje i udogodnienia dla zwiedzających.

Nic nie stanie na przeszkodzie, by wypróbować klasyczny styl rozgrywki. Pozwoli na to tryb Park Sandbox, w którym od podstaw zbudujemy swój park rozrywki, mając przy tym pełną dowolność. Autorzy nie narzucą w tym przypadku żadnych ograniczeń lub wymagań – tak naprawdę będziemy mogli grać w tej opcji zabawy niemal bez końca.

RollerCoaster Tycoon 3D ukaże się w 2012 roku tylko na 3DS-ie. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. Wydawca nie ujawnił nazwy dewelopera stojącego za tym tytułem, a także nie zaprezentował żadnych screenów pozwalających ocenić oprawę graficzną. Oczywiście grę będziemy mogli włączyć w trybie 3D.