Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2011, 11:15

autor: Kono

Demo Hard Reset dostępne. Pełna wersja bez DRM

Polskie studio Flying Wild Hog udostępniło wersję demonstracyjną gry Hard Reset. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że polski FPS nie będzie zawierać uprzykrzających życie zabezpieczeń DRM.

Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca, studio Flying Wild Hog udostępniło demo gry Hard Reset. Dowiedzieliśmy się również, że debiutujący za niecały tydzień tytuł polskiego dewelopera będzie pozbawiony uciążliwych zabezpieczeń DRM.

Wersja pokazowa Hard Reset zajmuje nieco ponad 1 GB. Można ją pobrać zarówno ze Steama, jak i z serwerów Gry-OnLine. Demo oferuje spory kawałek pierwszego rozdziału i gwarantuje około 30 minut staroszkolnej zabawy w klimatach sci-fi. Zadanie polega na radosnej eliminacji złowrogich robotów, bez nadmiernego wysilania szarych komórek.

Demo Hard Reset dostępne. Pełna wersja bez DRM - ilustracja #1

Informacje na temat braku zabezpieczeń DRM pochodzą z rozmowy, którą przeprowadził serwis ArsTechnica z przedstawicielem polskiego studia – Klaudiuszem Zychem. Przyznał on, że jest zarówno graczem, jak i producentem, a co za tym idzie – nie cierpi DRM.

Warto też zaznaczyć, że w trakcie rozmowy poruszono temat funkcji quick-save (szybkiego zapisu) w grach. Zych powiedział, że najważniejsze jest dobre rozmieszczenie punktów kontrolnych, w których gra sama zapisuje postępy graczy. Według polskiego producenta, implementacja szybkiego zapisu może zniszczyć dobrze wyważony poziom trudności. W związku z tym, w Hard Reset opcji „quick save” nie będzie. Twórcy zapewniają jednak, że dobrze wykonany system checkpointów nadrobi tę stratę.

Hard Reset to pierwszoosobowa strzelanina, która zadebiutuje 13 września tylko na platformie PC. Tworzy ją polski zespół Flying Wild Hog składający się z byłych pracowników takich firm jak People Can Fly, CD Projekt RED oraz City Interactive. W Polsce wydawcą gry jest firma CD Projekt. Tytuł możecie zamawiać w sklepie GRY-OnLine w cenie 69,90 zł.