Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS3DS
Okładka Harvest Moon: A Tale of Two Towns (NDS)
OkładkaHarvest Moon: A Tale of Two Towns (NDS)

Harvest Moon: A Tale of Two Towns

Kolejna odsłona popularnej serii gier o prowadzeniu własnego gospodarstwa wiejskiego, tym razem przygotowana wyłącznie na przenośne konsole Nintendo.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: A Tale of Two Towns Premiera

20wrz2011

NDS

11paź2011

3DS

Gry podobne do Harvest Moon: A Tale of Two Towns

Age of Empires: The Age of Kings

Harvest Moon DS

Harvest Moon: Frantic Farming

Harvest Moon:A Tale of Two Towns to wydana ekskluzywnie na przenośne konsole Nintendo kolejna odsłona popularnej serii. Podobnie jak w poprzednich tytułach, także i w tej edycji chodzi o prowadzenie własnego gospodarstwa.

Unikalną cechą Tale of Two Towns jest możliwość wybrania jednego z dwóch miast do zamieszkania. Autorzy pozwolili wybrać graczom, czy wolą prowadzić własną farmę w pseudo-europejskim Bluebell czy wzorowanej na miasteczkach ze wschodniej cywilizacji Konohanie. W zależności od wybranego obszaru na graczy czekają nieco inne postacie, uprawy i festiwale. Twórcy dodali też kilka nieobecnych wcześniej elementów, jak chociażby możliwość założenia własnej pasieki.

Celem gry jest stworzenie dobrze prosperującego gospodarstwa, zbudowanie wielkiego domu i zdobycie szacunku w najbliższej okolicy. Nie brakuje też jednego poważnego wyzwania, jakim jest poprawienie relacji między skłóconymi mieszkańcami Bluebell a Konohany.

System gry nie zmienił się ani na jotę od czasu poprzednich odsłon serii. Wciąż gracze muszą siać i zbierać plony, opiekować się zwierzętami i brać udział w życiu miasteczka. Twórcy wykorzystali, dla ułatwienia tych wszystkich czynności, możliwości przenośnej konsoli i pozwolili używać dotykowego ekranu i żyroskopów. Nie zabrakło też wsparcia dla efektu 3D.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Harvest Moon: A Tale of Two Towns: Odpowiednia dla każdego wieku.

3DS
NDS