Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Harvest Moon: A New Beginning (3DS)
OkładkaHarvest Moon: A New Beginning (3DS)

Harvest Moon: A New Beginning 3DS

Kolejna odsłona popularnej serii gier o życiu farmera, którą przygotowało studio Natsume. Wersja na 3DS-a zawiera kilka niespotykanych wcześniej w Harvest Moon nowości, m.in. możliwość dowolnego kształtowania wyglądu bohatera i jego gospodarstwa.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: A New Beginning Premiera 3DS

23lutego2012

producent: Marvelous Entertainment wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Harvest Moon: A New Beginning

The Sims 3

Farming Simulator 18

Rune Factory 4

Studio Natsume, słynące z kolejnych odsłon serii Harvest Moon, przygotowało kolejną część z myślą o użytkownikach 3DS-a. Tym razem autorzy wprowadzili szereg zmian do systemu i pozwolili po raz pierwszy stworzyć własnego bohatera oraz wpłynąć na wygląd jego mieszkania i całego gospodarstwa.

Fabuła gry opowiada o losach młodego farmera, który trafia do mającej lata świetności za sobą Echo Village. Wioskę opuściła już większość mieszkańców, którzy przenieśli się na bardziej żyzne ziemie. Teraz zadaniem gracza jest przywrócić świetność osadzie i przekonać ich do powrotu. Aby tego dokonać, musi on stworzyć doskonale prosperujące gospodarstwo i przy pomocy zarobionych na hodowli zwierząt i uprawie warzyw środków odbudować też nieco zaniedbaną miejscowość.

Unikalnym elementem A New Beginning, który odróżnia tę produkcję od poprzednich gier z serii, jest możliwość zmiany wyglądu bohatera i modyfikacji kształtu jego farmy. Autorzy udostępnili rozbudowany edytor postaci, w którym każdy może stworzyć swojego idealnego farmera, ustalając jego płeć, kolor skóry, fryzurę i wygląd twarzy, a także swobodnie decydując o jego roboczym ubraniu. W przeciwieństwie do wielu poprzednich odsłon, w tej części gracze mogą też wybrać jaki kształt ma mieć ich farma, jak duże ma być pole uprawne i gdzie mają mieścić się budynki gospodarcze.

Autorzy dodali też kilka nowych gatunków zwierząt, m.in. lamy i jaki, a także nowe rośliny do uprawy. Po raz kolejny fani serii mają również możliwość założyć rodzinę z jedną z wybranych osób z miasteczka i doczekać się z nią potomstwa. W grze znalazły się także mini-gry, polegające na szukaniu grzybów, łowieniu ryb czy udziale w dożynkach, na których rozgrywane są różne konkursy. Bohater może też w ciągu roku zrobić sobie przerwę w pracy i wyjechać na wakacje do jednego z pięciu kurortów.

Wszystkie postacie w grze mają swoje trójwymiarowe modele i ręcznie rysowane podobizny, które wyświetlają się podczas rozmów. Stylistyką gra nawiązuje do seriali anime. Harvest Moon: A New Beginning pozwala też na komunikację z innymi fanami gry poprzez Wi-Fi.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Harvest Moon: A New Beginning: 12+