Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlezone (1983) (PC)
OkładkaBattlezone (1983) (PC)

Battlezone (1983) PC

Osadzona w realiach science fiction strzelanina z widokiem z pierwszej osoby, uważana za jeden z pierwszych FPS-ów w historii elektronicznej rozgrywki.

Akcji | FPP | science fiction | czołgi | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlezone (1983) Premiera PC

10kwietnia1983

producent: Atari / Infogrames wydawca: Atari / Infogrames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Battlezone to bodajże pierwszy FPS w historii elektronicznej rozrywki na PC. Gracz wcieli się w rolę kierowcy futurystycznego czołgu, który zostaje wysłany na obcą planetę z misją zniszczenia wrogich pojazdów.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, siedząc w kabinie pojazdu. Gracz posiada możliwość poruszania się do przodu i do tyłu a także obracania wieżyczki czołgu w lewo i w prawo. O położeniu wrogich jednostek informuje nas znajdujący się w górnej części ekranu radar. Zasady rozgrywki są proste – należy niszczyć wszystkie pojawiające się na horyzoncie czołgi przeciwnika, zanim te zdołają zrobić z nami to samo. W zapasie posiadamy kilka „żyć” – jeśli stracimy je wszystkie, zabawa kończy się.

Jak na dobrą konwersję z automatu przystało, Pecetowy Battlezone niewiele różni się od oryginału. Prosta grafika wektorowa (bez wypełnień) oraz ubóstwo dźwięków mogą budzić dzisiaj uśmiech politowania, ale w latach gdy gra odnosiła największe sukcesy, było to technologiczne cudo. Battlezone to ciekawa propozycja dla wielbicieli szybkiej akcji. Dodatkowe możliwości w postaci gry w dwie osoby (na zmianę) oraz różne poziomy trudności, skuteczne podnoszą jej walory.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 278 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battlezone (1983): Odpowiednia dla każdego wieku.