Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Die Hard Trilogy (PS1)

Die Hard Trilogy

Dynamiczna gra akcji, bazująca na słynnej serii filmów z Brucem Willisem. Produkcja podzielona jest na trzy części, nawiązujące do poszczególnych filmów i będące w gruncie rzeczy trzema niezależnymi grami.

Akcji | TPP | samochodowe | rail shooter

Okładka Die Hard Trilogy (PS1)

wydawca: Fox Interactive

data premiery gry:

31sie1996

PS1

31gru1996

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Die Hard Trilogy na PC i PS1 to dynamiczna gra akcji, bazująca na słynnej serii filmów z Brucem Willisem, znanej w Polsce jako Szklana Pułapka. Produkcja stanowi w zasadzie trzy odrębne gry, nawiązujące do poszczególnych części filmów i łączy w sobie elementy strzelaniny TPP, zręcznościówki typu rail-shooter oraz gry samochodowej.

Część pierwsza – Die Hard, której fabuła nawiązuje do kultowej, pierwszej odsłony filmu, to ukazana z perspektywy trzeciej osoby strzelanina. Kontrolując Johna McClane’a, przenosimy się do wieżowca Nakatomi Plaza, gdzie nasz dzielny policjant stoczy pierwszą batalię z terrorystami. Eksplorując kolejne piętra budynku, eliminujemy przeciwników przy użyciu pistoletu i granatów, starając się dotrzeć do uwięzionych zakładników. Uwolnienie wszystkich przetrzymywanych przez terrorystów ludzi pozwala kontynuować grę na kolejnym piętrze wieżowca.

Druga część trylogii – Die Hard 2: Die Harder czerpie wzorce z kultowych „celowniczków” SEGI w stylu Virtua Cop czy The House of the Dead. Fabuła przenosi nas na lotnisko, gdzie obserwujemy akcję z oczu McClane’a. Ekran przesuwa się automatycznie do wybranych miejsc, a gracz musi przy pomocy pistoletu eliminować kolejno pojawiających się w nich wrogów, uważając jednocześnie na zabłąkanych cywili. Podczas gry możliwe jest zdobycie lepszej broni, charakteryzującej się większą celnością i siłą rażenia.

Część trzecia – Die Hard with a Vengeance sadza nas za kierownicą samochodu, którym nasz protoplasta przemieszcza się po mieście w poszukiwaniu podkładanych przez terrorystę materiałów wybuchowych. Tu liczą się umiejętności jazdy, gdyż bezlitosny zegar nieustannie odlicza czas do eksplozji kolejnych bomb. Jeśli nie zdążymy, gra automatycznie dobiega końca. Dodatkowym utrudnieniem są znajdujący się na trasie pojazdu przechodnie, na których musimy uważać, wystrzegając się scen rodem z niesławnego Carmageddon.

Poszczególne epizody gry można uruchamiać niezależnie od siebie, wybierając swój ulubiony typ zabawy. Czyniąca użytek z grafiki 3D oprawa gry wygląda najlepiej zwłaszcza w części wyścigowej, gdzie ograniczone wnętrza wieżowca czy terytorium lotniska zastąpiono szczegółowymi i nieźle odwzorowanymi ulicami miasta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Die Hard Trilogy

Wymagania wiekowe Die Hard Trilogy

16+

Wymagania sprzętowe Die Hard Trilogy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 120
  • 16 MB RAM
  • 11 MB HDD
  • Windows 95
PC
PS1