Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Star Wars (1987) (PC)
OkładkaStar Wars (1987) (PC)

Star Wars (1987) PC

Star Wars to dynamiczna strzelanina osadzona w realiach klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen George’a Lucasa i zarazem pierwsza gra na PC, podejmująca temat walki Rebeliantów ze złym Darthem Vaderem i jego Imperium.

Akcji | science fiction | Star Wars | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars (1987) Premiera PC

12maja1987

producent: Vektor Graphics wydawca: Broderbund Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Wars to dynamiczna strzelanina osadzona w realiach klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen George’a Lucasa i zarazem pierwsza gra na PC, podejmująca temat walki Rebeliantów ze złym Darthem Vaderem i jego Imperium. Gracz usiądzie za sterami myśliwca X-Wing, którym spróbuje dokonać rzeczy niemożliwej - zniszczyć Gwiazdę Śmierci. Jest to olbrzymia stacja bojowa, której siła ognia rozkłada planety na czynniki pierwsze.

Program oferuje trzy zróżnicowane etapy. Pierwszym z nich jest tradycyjna walka w kosmosie, gdzie gracz będzie odpierał ataki myśliwców TIE Fighter i TIE Bomber, oraz niszczył zmierzające ku niemu rakiety. Drugi etap rozgrywa się na powierzchni Gwiazdy Śmierci, gęsto zabudowanej wieżami strażniczymi, czekającymi na anihilację. Finał to oczywiście nieśmiertelny rajd w wąskim korytarzu, który kończy się wystrzeleniem torpedy do luku wentylacyjnego i tym samym, zniszczeniem stacji bojowej. Jak na klasyczny rail-shooter przystało, gracz nie musi martwić się o sterowanie. Jego X-Wing będzie automatycznie podążał w obranym kierunku, dzięki czemu całą uwagę można skupić na obsłudze celownika.

Akcja przedstawiona jest za pomocą prostej, trójwymiarowej grafiki. Obiekty nie są specjalnie rozbudowane ani tym bardziej teksturowane, ale bez problemu można poznać z czym aktualnie mamy do czynienia. Dużą zaletą programu jest jego żywiołowość, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności, kiedy to malutki myśliwiec atakowany jest przez ogromną ilość przeciwników. Generalnie Star Wars to produkt bardzo udany i chociaż czas wyraźnie odbił na nim swoje piętno, nadal wart jest uwagi.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars (1987): Odpowiednia dla każdego wieku.