Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire (PS1)
OkładkaStar Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire (PS1)

Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire

Kontynuacja hitu z 1993 roku na licencji jednej z najpopularniejszych filmowych franczyz. Podobnie jak poprzednik, tytuł jest interaktywnym filmem, w którym gracz co pewien czas jest stawiany przed różnymi wyzwaniami zręcznościowymi.

Akcji | science fiction | Star Wars | kosmiczne | full motion video | Xbox Game Pass | EA Play

Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire Premiera

7lip1995

PC PS1

producent: LucasArts wydawca: LucasArts

Gry podobne do Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire

Soul Blade

Star Wars Episode I: The Phantom Menace

Star Wars: Masters of Teräs Käsi

Przygotowana przez studio LucasArts Rebel Assault II jest reprezentantem modnego w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku podgatunku strzelanek, tzw. rail shooterów. Produkcja przypomina interaktywny film wypełniony wstawkami testującymi zręczność widza.

Fabuła

Młody pilot Rookie One przypadkowo zdobywa informację na temat najnowszej broni Imperium, za pomocą której Darth Vader planuje ostatecznie pokonać Rebelię. Projekt niewidzialnych myśliwców wymaga podjęcia natychmiastowych działań. Dzielnemu bohaterowi zostaje więc zlecony szereg niebezpiecznych misji, których ostatecznym celem jest zniszczenie fabryki produkującej pojazdy wyposażone w technologię optycznego kamuflażu.

Mechanika

Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire to interaktywny film z udziałem prawdziwych aktorów, w którym na gracza czeka kilkanaście rozdziałów zawierających jeden z kilku rodzajów sekwencji zręcznościowych. Część pozwala pokierować jednym z kultowych statków kosmicznych i strzelać do wyłaniających się celów. Inne w formie celowniczka wymagają eliminowania żołnierzy wroga w rozmaitych kompleksach, a pozostałe przypominają wyścigową grę z widokiem TPP lub uproszczonego FPS-a, w którym możliwość poruszania jest ograniczona do minimum. Grę charakteryzuje bardzo wysoki poziom trudności, który ma uniemożliwić szybkie ukończenie przygody.

Kwestie techniczne

Produkcja studia LucasArts łączy wyrenderowane w 3D tła z nałożonymi na nie postaciami odgrywanymi przez aktorów. Tytuł mocno czerpie z uniwersum Gwiezdnych Wojen, więc na ekranie pojawiają się znane z filmów postacie i maszyny, a w tle słychać znajome motywy muzyczne i efekty dźwiękowe. W Rookiego One wcielił się Jamison Jones.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,2 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire: 12+

Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC AT 486DX2 66MHz
  • 8MB RAM
  • VGA
PC
PS1