Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire (PC)

Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire PC

Kontynuacja wielkiego hitu z 1993 roku, zrealizowana praktycznie w ten sam deseń: oglądamy długi film, który od czasu do czasu przerywany jest wstawkami zręcznościowymi.

Akcji | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy

PC Windows
Okładka Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7lipca1995

Rebel Assault II to przedstawiciel modnego w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych gatunku strzelanin, o nazwie „rail shooter”. Dzięki dużej pojemności płyty kompaktowej, przez większość czasu gry oglądamy film, który w odpowiednim momencie zostaje przerywany w celu wykonania rozmaitych sekwencji zręcznościowych.

Jak nietrudno się domyśleć, najważniejszą rzeczą w Rebel Assault II jest film - niestety, nie najwyższych lotów, zwłaszcza jeśli chodzi o grę aktorów. Warto jednak zwrócić na niego uwagę choćby z tego względu, że po raz pierwszy od czasu zakończenia zdjęć do Powrotu Jedi, wytwórnia George'a Lucasa zdecydowała się nakręcić zupełnie nowy materiał video. Sama opowieść nie jest zbyt oryginalna. Vader planuje stłamsić Rebelię za pomocą nowego typu myśliwców, które potrafią kamuflować się i podczas walki pozostać niewidzialne. Gracz wcieli się w rolę młodego pilota (Rookie One), który dostanie szansę natychmiastowego awansu na stopień generała, o ile uda mu odnaleźć fabrykę statków wroga i rozłożyć ją na czynniki pierwsze. Film podzielono na kilkanaście rozdziałów, zawierających jeden z trzech rodzajów sekwencji zręcznościowych: lot którymś ze statków kosmicznych i strzelanie do wyłaniających się przed nami celów; eliminowanie żołnierzy wroga w rozmaitych kompleksach i lot pojazdem widzianym z perspektywy trzeciej osoby, którym musimy manewrować pomiędzy przeszkodami terenowymi. Pod koniec gry pojawia się także coś na wzór bardzo ubogiego FPS'a, w którym możliwość poruszania jest ograniczona do minimum.

Chcąc uniknąć sytuacji, w których program zostaje odłożony na półkę po godzinie zabawy, autorzy postarali się o odpowiednio wysoki stopień trudności. Niestety, trochę przesadzili. Końcowe etapy to prawdziwa mordęga, a ilość żyć, jaką dysponuje gracz na początku każdego rozdziału szybko się kończy. Z tego też względu, program dedykowany jest tylko hardcore'owym fanom zręcznościówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 50 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire

12+

Wymagania sprzętowe Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire

PC Windows

Rekomendowane: PC AT 486DX2 66MHz, 8MB RAM, VGA