Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Star Wars: Masters of Teräs Käsi (PS1)
OkładkaStar Wars: Masters of Teräs Käsi (PS1)

Star Wars: Masters of Teräs Käsi PS1

Bijatyka osadzona w wykreowanym przez George'a Lucasa świecie Gwiezdnych wojen. Produkcja jest w pełni trójwymiarową przedstawicielką swojego gatunku, dzięki czemu postacie mogą poruszać się wzdłuż wszystkich trzech płaszczyzn.

Bijatyki | science fiction | Star Wars | filmy | beat 'em up | na 2 osoby

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Masters of Teräs Käsi Premiera PS1

31października1997

producent: LucasArts wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Star Wars: Masters of Teräs Käsi

Soul Blade

Battle Arena Toshinden

Mortal Kombat 4

Star Wars: Masters of Teräs Käsi to wydana na platformę PS1 trójwymiarowa bijatyka rozgrywająca się w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jest to pierwsza stworzona z myślą o konsoli firmy Sony gra firmy LucasArts. Przy produkcji pomagali także specjaliści od filmowych efektów specjalnych z Industrial Light & Magic.

Fabuła

Historia opowiedziana w wydanym na PS1 Star Wars: Masters of Teräs Käsi toczy się pomiędzy wydarzeniami z filmów Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja, a Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje. Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci przez Luke’a Skywalkera Imperator pragnie zemścić się na przyszłym Jedi oraz jego sojusznikach z Rebelii. W tym celu wynajmuje on tajemniczą zabójczynię Arden Lyn do wyeliminowania kluczowych członków Sojuszu. Gdy informacje o tym docierają do Luke’a i jego towarzyszy, ci postanawiają wyzwać Arden na bezpośredni pojedynek w duchu sztuk walki Teräs Käsi.

Mechanika

Star Wars: Masters of Teräs Käsi na PS1 jest w pełni trójwymiarową bijatyką, w której postacie mogą poruszać się we wszystkich trzech płaszczyznach. Starcia toczą się na ograniczonych przepaściami arenach – wypadnięcie z ringu równoznaczne jest z przegraniem rundy. Podczas walk wojownicy napełniają specjalne paski, dzięki którym możliwe jest wykonywanie znacznie potężniejszych ataków.

Do dyspozycji gracza oddano wiele ikonicznych postaci znanych z kinowych ekranów. Pośród nich znajdziemy chociażby Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię Organę, Hana Solo oraz Chewbaccę. Gracze mogą także wcielić się w mniej znanych wojowników z uniwersum, takich jak Mara Jade, Arden Lyn czy gamorreański strażnik Thok.

Kwestie techniczne

Wykorzystanie licencji Gwiezdnych wojen pozwoliło twórcom na zawarcie w grze ikonicznych dźwięków oraz melodii znanych z ekranów kin. Ponadto, zaangażowanie do pomocy specjalistów od efektów specjalnych z firmy Industrial Light & Magic umożliwiło skupienie się na dopracowaniu wyglądu i animacji postaci. Ruchy poszczególnych postaci nagrane zostały za pomocą techniki motion capture, zaś ich modele składają się z około 1200 poligonów – jest to mniej więcej dwa razy więcej, niż w innych grach z tego gatunku, które były dostępne na rynku w chwili debiutu Star Wars: Masters of Teräs Käsi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Star Wars: Masters of Teräs Käsi: 12+